.:: Stanisław Koc promował swoją nową książkę - Inowroclaw.info.pl Twój miejski portal internetowy. Inowroclaw.eu ::.

Dzisiaj mamy 25 Lipca, imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, WalentynaStanisław Koc promował swoją nową książkę

W piątkowe popołudnie w Muzeum im. Jana Kasprowicza odbyła się promocja ksiązki Stanisława Koca pt. "Inowrocław, Krzyżacy a zjednoczenie Króloewstwa Polskiego".
Stanisław Koc ukończył studia prawnicze na wydziale prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a następnie odbył aplikację sądową. W czasie studiów uczęszczał na zajęcia z archeologii prawnej prowadzonej przez dr Andrzeja Gulczyńskiego. Jest autorem trzech artykułów poświęconych zabytkom i archeologii Inowrocławia, publikowanych w latach 2004-2007 w "Materiałach do dziejów kultury i sztuki Bydgoszczy i regionu" wydawanych co roku przez Pracownię Dokumentacji i Popularyzacji Zabytków Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Bydgoszczy.

W roku 2008 ukazał się przewodnik jego autorstwa pt. "Kościół farny pod wezwaniem św. Mikołaja w Inowrocławiu" będący pierwszą monografią tego kościoła, za którą w dniu 19 czerwca 2009 r. otrzymał od Prezydenta Inowrocławia wyróżnienie.

"Inowrocław, Krzyżacy, a zjednoczenie Królestwa Polskiego" jest najnowszą pracą Stanisława Koca poświęconą rekonstrukcji kształtu, jaki w średniowieczu miał Inowrocław, a także odsłaniającą znaczenie polityczne miasta w tym okresie i jego rolę w zjednoczeniu Królestwa Polskiego.


Autor: A.M. Dodano: 23.04.2010 20:13
.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright (c) 1999-2016 by Inomedia.