Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

ONKO-DZIEŃ – WyGraj z Rakiem pamięci Julii Głowackiej – profilaktycznie i muzycznie

  • 6.02.2017, 18:32
  • A.M., NPB
ONKO-DZIEŃ – WyGraj z Rakiem pamięci Julii Głowackiej – profilaktycznie i muzycznie
Szukasz kompleksowej informacji na temat chorób nowotworowych? W Twoim najbliższym otoczeniu jest osoba, która zmaga się z tą chorobą i potrzebuje pomocy? Chcesz wiedzieć więcej na temat metod leczenia i dotrzeć do specjalistów? 23 lutego odwiedź Teatr Miejski i weź udział w ONKO-DNIU.

Wydarzenie pn.: „ONKO-DZIEŃ WyGraj z Rakiem” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia, to pierwsza duża impreza w Inowrocławiu poruszająca problematykę profilaktyki nowotworowej. Jakie badania należy wykonać, do jakiego lekarza specjalisty się zgłosić, ale także, jaką dietę stosować i gdzie uzyskać wsparcie psychiczne – na te i wiele innych pytań odpowiedzą licznie zgromadzeni eksperci (onkolodzy, psycholodzy, pielęgniarki, dietetycy, specjaliści od probiotyków, amazonki, farmaceuci,
a także księża).

      Nie zabraknie wielkich nazwisk. Specjalne zaproszenia przyjęły: Katarzyna Grochola, Agnieszka Olejnik z Fundacji „Chustka”, Agnieszka Kaluga oraz Marzena Erm (Misja „Rakija”), które opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych zarówno z samą chorobą, jak i z pracą z osobami cierpiącymi na nowotwór. Od godziny 10 odbywać się będą prezentacje, wykłady i panele dyskusyjne oraz rozmowy z gośćmi specjalnymi.
Finałem tego niezwykłego wydarzenia będzie koncert poświęcony Julii Głowackiej inowrocławianki, która w ubiegłym roku odeszła po długiej walce z nowotworem. O godzinie 18:30 na scenie Teatru Miejskiego pojawią się: artyści Piwnicy Pod Baranami (Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak przy akompaniamencie Tomasza Kmiecika (piano) i Michała Półtoraka (skrzypce) oraz gwiazda wieczoru – Mariusz Lubomski.

Biletem wstępu na ONKO-DZIEŃ będą maskotki, które prosimy przekazywać organizatorom przy wejściu do Teatru. Na koncert zaś obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru od 10 lutego w siedzibie KCK, przy Kilińskiego 16.

 

Poniżej program imprezy:

KONSULTACJE i rozmowy z ekspertami

•          od 10.00

GOŚCIE SPECJALNI

•          13:00 – Marzena Erm i Jej Misja RakiJa – rozmowa

•          14:00 – Agnieszka Olejnik, Prezes fundacji „Chustka” założonej wolą Joanny Sałygi

•          15:00 – Agnieszka Kaluga, blogerka, wolontariuszka w hospicjum, autorka  „Zorkowni”

•          16:00 – Katarzyna Grochola o chorobie, woli walki i życiu

KONCERT

•          18:30 – koncert Artystów Piwnicy Pod Baranami oraz Mariusza Lubomskiego – pamięci Julii Głowackiej. Wystąpią: Agata Ślazyk, Beata Czernecka, Kamila Klimczak przy akompaniamencie Tomasza Kmiecika (piano) i Michała Półtoraka (skrzypce).
 

Na wydarzenie zapraszają: Stowarzyszenie „Nowa Para Butów”, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.

A.M., NPB
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement