Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Inowrocławski ZHR w Korbielowie – nie tylko narty

  • 9.02.2017, 20:16
  • A.M., nadesłane
Inowrocławski ZHR w Korbielowie – nie tylko narty
Niemal pięćdziesięcioosobowa grupa harcerek i harcerzy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej spędziła dziewięć dni  ferii na zimowisku w Korbielowie w Beskidzie Żywieckim. Komendantem eskapady był pwd. Piotr Bandurski.

Dni pomiędzy 27 stycznia a 5 lutego upłynęły niezwykle szybko, atrakcji bowiem było co  niemiara. Przede wszystkim  spędzaliśmy czas na stokach narciarskich. Podzieleni na grupy według zaawansowania uczyliśmy się jeździć na nartach lub snowboardzie i doskonaliliśmy techniki zjazdowe. Od trudnych początków, po czerpanie przyjemności ze zjazdów – taka ewolucja wymagała od uczestników niezwykłego hartu ducha. Niezwykłe wrażenie pozostawiła na harcerkach i harcerzach wizyta w Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Poznanie krok po kroku, jak tworzy się film rysunkowy i ile wymaga od zaangażowanych w jego powstanie osób talentu i cierpliwości, było wspaniałą lekcją i prawdziwym obcowaniem ze sztuką. Oprócz tego mieliśmy czas na chłonięcie beskidzkiego otoczenia – przyrody, atrakcji etnograficznych i historycznych. A wszystko to wspólnie z… Małym Księciem. Lektura dzieła Antoine de Saint-Exupéry towarzyszyła nam codziennie i była pomocą w tym, co dla harcerek i harcerzy jest najważniejsze – stawaniu się coraz lepszymi w myśl harcerskich ideałów.

Zimowisko w tak ciekawej formie nie odbyłoby się, gdyby nie wsparcie sponsorów – Inowrocławskich Kopalni Soli SOLINO SA, ZPHU ZAWMET, POLSIL sp.j., KUNKE Poligrafia sp. z o.o.,  Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej „Cuiavia”, PWiK sp. z o.o., Oddziału NSZZ „Solidarność” w Inowrocławiu, POLMASS SA. Korzystali także z dotacji Miasta Inowrocławia na wypoczynek dzieci i młodzieży.

 

A.M., nadesłane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement