Piątek, 28.04.2017, imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

MAMY już teledysk! Marcin Mroziński, czyli Martin Fitch walczy o start w konkursie Eurowizji

  • 14.02.2017, 13:49 (aktualizacja 14.02.2017 22:40)
  • A.M., UM
MAMY już teledysk! Marcin Mroziński, czyli Martin Fitch walczy o start w konkursie Eurowizji
„Fight For Us” to piosenka, której powinien posłuchać każdy inowrocławianin. Choćby dlatego, że śpiewa ją Martin Fitch czyli Marcin Mroziński, wokalista pochodzący z naszego miasta. Za kilka dni będzie z tym utworem walczył o prawo startu w konkursie Eurowizji.

Finał selekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się 18 lutego w siedzibie TVP. Zarówno kompozycja jak i teledysk inowrocławianina, z którym można było się dziś zapoznać po raz pierwszy, robią duże wrażenie. Ciekawa linia melodyczna, bardzo dobre brzmienie oraz frapujące obrazy w tle sprawiają, że „Fight For Us” ma szansę stać się sporym przebojem.

Premiera teledysku do tej piosenki nieprzypadkowo miała miejsce w Walentynki oraz nieprzypadkowo w Inowrocławiu.

-  Jest to muzyczna historia pełna pasji i miłości. Przesłaniem utworu jest ważna dla wszystkich kwestia walki o swoje marzenia, o miłość, walka o ideały, ale przede wszystkim siła wewnętrzna, opór w dążeniu do celu, bo przecież najważniejsze w życiu, to nigdy się nie poddawać – opowiada wokalista. - Chciałbym wrócić do Inowrocławia i premierę utworu zrobić właśnie w naszym rozwijającym się w niesamowitym tempie mieście. Z przyjemnością obserwuję, jak miasto kwitnie – dodaje.

Marcin Mroziński, znany aktualnie jako Martin Fitch. ma 31 lat i pochodzi z Inowrocławia. Jest aktorem telewizyjnym i teatralnym, piosenkarzem i prezenterem.

 

 

- Jestem marzycielem, ale w życiu lubię też ryzyko, dlatego często stawiam wszystko na jedną kartę. Nigdy się nie poddaję. 2 lata temu wyprowadziłem się do Londynu, by spełniać swoje marzenia i to miasto stało się moją największą inspiracją – przyznaje.

Właśnie w Londynie rozpoczął współpracę z kilkoma znanymi brytyjskimi producentami, którzy do tej pory nagrywali wraz z Sonique, Janet Devlin, czy Edem Sheeranem.

Marcin Mroziński ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, pracował w Teatrze Muzycznym Roma. Zagrałem m.in. Radula w hicie musicalowym „Upiór w operze“, Mariusa w „Les Miserables“, Seana w „Boyband“, Clopin w „Notre Dame l’histoire“.

W 2010 roku, po wygraniu narodowego finału polskich preselekcji, reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. - To było niesamowitym przeżyciem i ciekawym wpisem w moim artystycznym CV, natomiast traktowałem to raczej jako spełnienie marzeń z dzieciństwa, niż pomysł na muzyczną drogę – wspomina.

Przełomowym wydarzeniem była dla niego bowiem wspomniana przeprowadzka do Londynu. Jak ocenia, miasto dało mu szansę na spojrzenie na swoje dotychczasowe życie z innej perspektywy.

- Zrozumiałem tutaj, czego tak naprawdę chcę od życia i na nowo odkryłem w swoim sercu muzykę, zacząłem pisać własne utwory. Piszę o swoim życiu, o miłości, o porażkach, o tym, co kocham i jak widzę otaczający mnie świat – mówi inowrocławianin.

Czy jako Martin Fitch będzie po raz drugi reprezentował Polskę na Eurowizji? Wszystko rozstrzygnie się 18 lutego. Zapraszamy do kibicowania!

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcinie...
Marcinie... 14.02.2017, 14:13
Marcinie powodzenia - piosenka super, chwal Inowrocław z całej siły.

Pozostałe

Advertisement