Wtorek, 21.11.2017, imieniny: Janusza, Marii, Reginy

 Mega sukces uczniów Inowrocławskiej „Budowlanki”

  • 17.02.2017, 14:06 (aktualizacja 17.02.2017 14:10)
  • A.M., ZSP5
 Mega sukces uczniów Inowrocławskiej „Budowlanki”
Podczas zmagań w Finale Centralnym XLVI Edycji Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA, wpisanego w ogólnopolski rejestr olimpiad i turniejów MEN, w dniach 8-9 lutego 2017r. na Międzynarodowych Targach Budowlanych BUDMA 2017 w Poznaniu, Krystian Łakoma z klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie zdobył tytuł Mistrza Polski w kwalifikacji B.07- Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych.

Jego kolega z klasy Damian Golec, zajął VI miejsce w tej samej kwalifikacji. Natomiast Wiktor Wiechecki uczeń klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie murarz-tynkarz, zajął II miejsce uzyskując tytuł v-ce Mistrza Polski w kwalifikacji B.18- Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. Cała trójka zwolniona jest z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodach. Uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez znane na rynku europejskim firmy branży budowlanej. Uczniów przygotowali nauczyciele przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu p. Joanna Wiśniewska i p. Karol Marcysiak we współpracy z pracodawcami.

To nie koniec sukcesów naszej młodzieży. W piątek 10 lutego 2017 r. podczas ogłoszenia wyników turnieju na Gali Laureatów, w pawilonie prasowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, Szkoła otrzymała miano Najlepszej Szkoły XLVI Edycji Turnieju Budowlanego ZŁOTA KIELNIA Poznań 2017 urzeczywistnione statuetką Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a Minister Edukacji Narodowej ufundowała dla Szkoły nagrodę- drukarkę laserową. Dyrekcja i nauczyciele przedmiotów zawodowych  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu zostali zaproszeni przez głównego sponsora turnieju Firmę FAKRO na bezpłatny czterodniowy pobyt w Muszynie połączony ze szkoleniem.

„Budowlanka” zmagała się o zaszczytny  tytuł z 70 innymi szkołami z całej Polski  kształcącymi w zawodach budowlanych. W tegorocznym turnieju brało udział 2640 uczniów ze szkół zawodowych.

„Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu to Szkoła, która kształci po mistrzowsku, jej absolwenci zapewniają jak najlepszą jakość pracy ku zadowoleniu swoim i innych, a nauka zawodu budowlanego może przynosić wiele satysfakcji i zadowolenia. Ten sukces jest kontynuacją dobrej passy, jaką cieszy się Szkoła od lat. Niech ten argument przemawia do gimnazjalistów i ich rodziców w wyborze przyszłej Szkoły”- twierdzi dyrektor Szkoły Danuta Paluszak, jednocześnie wszystkim gratuluje i cieszy się wraz z nimi.                                                                       

A.M., ZSP5

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement