Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Łatwiej o zaświadczenie

  • 17.02.2017, 14:18
  • A.M., ZUS
Łatwiej o zaświadczenie
ZUS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta. W ubiegłym roku wydłużono czas pracy na salach obsługi klientów w każdy poniedziałek do godziny 18.00, a dzisiaj część zaświadczeń nie wymaga złożenia pisemnego wniosku.

Od połowy stycznia zniesiono wymóg składania przez klienta wniosku o wydanie części zaświadczeń.  Dotyczy to 27 zaświadczeń m.in. niezalegania w opłacaniu składek, zgłoszenia do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego.  Klient nie musi składać również wniosku gdy chce otrzymać zaświadczenie potwierdzające  wysokość lub okres   pobieranej renty/ emerytury; zaświadczenie  o wypłaconych  świadczeniach krótkoterminowych (np. zasiłkach  chorobowych, macierzyńskich, świadczeniach rehabilitacyjnych, rodzicielskich); zaświadczenie potwierdzające  zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego  świadczeniobiorców, oraz członków  ich rodzin.

Na ustną prośbę o wydanie zaświadczenia pracownik ZUS sam dopyta o szczegóły, wprowadzi je do systemu informatycznego i wydrukuje odpis wnioski do podpisu. Pozostaje już tylko odebrać zaświadczenie.

A.M., ZUS
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement