Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Konsultacje w sprawie skrzyżowania w "Rondzie" za nami

  • 17.02.2017, 14:26 (aktualizacja 17.02.2017 17:48)
  • A.M.
Konsultacje w sprawie skrzyżowania w "Rondzie" za nami
W piątek w klubie "Rondo" KSM odbyły się kolejne konsultacje w sprawie feralnego skrzyżowania al. Niepodległości - Wojska Polskiego. Spotkanie odbyło sie w podobnym gronie jak to w starostwie, choć uczestniczyło w nim kilka innych osób. Poniżej przedstawiamy obszerny zapis audio spotkania.

W spotkaniu m.in. wzięli udział: prezes KSM Jan Gapski, przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia Tomasz Marcinkowski, wiceprzewodniczący RM  Grzegorz Kaczmarek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Drogowej Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Grzegorz Piątek, naczelnik Wydziału Dróg i Transportu UM w Inowrocławiu Bogusława Mikołajczak, komendant Komendy Powiatowej Policji Marcin Ratajczak, przewodniczący Rady Osiedla Rabin KSM Zenon Wawrzyniak, radny powiatowy Jacek Olech.

Z najważniejszych propozycji poprawy bezpieczeństwa skrzyżowania można wyróżnić: ustawienie znaków stop (2 lub 4), na nowo wymalowanie oznakowania poziomego z dodaniem dużych znaków poziomych kolorowych ustąp pierwszeństwa, zmiana skrzyżowania na rondo z czym się wiąże gruntowna jego przebudowa oraz najdroższe ale zarówno najbezpieczniejsze rozwiązanie czyli budowa sygnalizacji świetlnej (koszt plus minus 1 mln złotych). 

O kolejnych ruchach w sprawie skrzyżowania będziemy informować. 

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement