Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Inowrocławscy seniorzy będą mieli swoją Radę

  • 8.03.2017, 13:33
  • A.M.,UM
Inowrocławscy seniorzy będą mieli swoją Radę
Najstarsi mieszkańcy Inowrocławia będą mieli jeszcze większy wpływ na to, co dzieje się w mieście. Reprezentować ich będzie dziewięcioosobowa Rada Seniorów. Z propozycją jej powołania inowrocławscy radni miejscy zapoznają się pod koniec marca.

- Wsłuchując się w głos organizacji pozarządowych, mieszkańców oraz osób starszych, podjąłem decyzję o przystąpieniu do prac nad powołaniem Rady Seniorów. Tematem zajął się pełnomocnik ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi i młodzieżą Karol Legumina, który przedstawi projekt uchwały na najbliższej sesji. Decyzję w tej sprawie podejmą radni – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Rada Seniorów będzie organem konsultacyjnym, doradczym, ale też inicjującym rozmaite działania w Inowrocławiu.

- Głównym celem jest działalność na rzecz osób starszych poprzez reprezentowanie ich interesów wobec organów Miasta, w celu poprawy jakości ich życia oraz pobudzenia aktywności obywatelskiej osób starszych – czytamy w projekcie uchwały, która trafi na sesję Rady Miejskiej pod koniec marca.

W projekcie wymieniono obszary, które będą się znajdowały w kręgu zainteresowań radnych-seniorów: zapobieganie i przełamywanie marginalizacji seniorów, aktywizacja ludzi starszych i ich środowisk, mieszkalnictwo i problematyka socjalna seniorów, profilaktyka i promocja zdrowia, szerszy dostęp do edukacji i wydarzeń kulturalnych, rozwój form wypoczynku oraz pomoc w zakresie usług rehabilitacyjnych, pomoc w realizacji zadać dotyczących infrastruktury, dialog międzypokoleniowy, przełamywanie stereotypów na temat seniorów i starości oraz budowanie ich autorytetu i pozytywnego społecznego wizerunku, e-edukacja i przybliżanie osobom starszym społeczeństwa informatycznego.

Rada Seniorów będzie współpracowała z Radą Miejską i Prezydentem przy podejmowaniu decyzji dotyczących realizacji istotnych oczekiwań i potrzeb ludzi starszych.

Rady Seniorów działają już w innych miastach naszego województwa, jak Bydgoszcz czy Toruń. 

A.M.,UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement