Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Prezydent pomaga inowrocławskiemu szpitalowi

  • 9.03.2017, 11:13
  • A.M., UM
Prezydent pomaga inowrocławskiemu szpitalowi
Ponad sto dwadzieścia tysięcy złotych z tytułu umorzonego podatku od nieruchomości – to wsparcie i pomoc Miasta dla inowrocławskiego szpitala.

Jesienią ubiegłego roku, jak informowały media, Szpital Wielospecjalistyczny im. Dr. Ludwika Błażka miał 25 mln zł długu, który co miesiąc miał wzrastać o kolejnych 500 tysięcy złotych. Co więcej, lecznica alarmowała, że nie ma pieniędzy na zakup sprzętu służącego leczeniu.

Parafrazując motto naszego szpitala: Jest wiele problemów, do którymi zajmowania się prawo nas nie obliguje, ale to nie oznacza, że nie możemy pomóc.

Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza podjął właśnie decyzję o umorzeniu raty szpitala z tytułu podatku od nieruchomości. Wynosi ona 122 tysiące złotych i tyle pieniędzy nie wpłynie do budżetu miasta.

Wniosek w tej sprawie złożył w grudniu dyrektor lecznicy Eligiusz Patalas, powołując się na ważny interes społeczny.

- To była trudna decyzja, ale mam nadzieję, że mieszkańcy ją rozumieją, bo to przecież wyjątkowa sytuacja. W tym szpitalu leczą się tysiące inowrocławian i do prawidłowego funkcjonowania miasta jest on niezbędny – wyjaśnia Ryszard Brejza.

Taka jest odpowiedź Miasta na apele dotyczące pomocy dla szpitala, które pojawiały się w ubiegłym roku mediach. Kilka gmin z naszego powiatu składało wtedy rozmaite deklaracje. Inowrocław w tej sprawie nie składał żadnych obietnic, a od razu zaczął działać. Kto następny?

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement