Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Petycja

  • 10.03.2017, 10:29 (aktualizacja 10.03.2017 10:43)
  • slawomir_szeliga
Petycja
Niedawno zakończył się maraton osiedlowych spotkań. Cztery dni po wizycie Pana Prezydenta na Solnie wpłynęła do ratusza petycja od grupy mieszkańców. Z metryki dotyczącej przebiegu postępowania wynika, że sprawę prowadzi Wydział Inwestycji, Rozwoju Gospodarczego i Funduszy Europejskich, a przewidywany termin udzielenia odpowiedzi został wyznaczony na 28 maja br.

Mieszkańcy Wrzosowej, Konwaliowej i Juliusza Trzcińskiego wystąpili "o podjęcie niezwłocznych działań mających na celu poprawę użyteczności ww. ulic". Swój wniosek motywują fatalnym stanem technicznym, błotem po opadach deszczu oraz ryzykiem uszkodzeń zawieszenia samochodów i kosztownych napraw. Przypominają o dzieciach z Domu przy Konwaliowej, które "codziennie pokonują niebezpieczną drogę do szkoły". Autorzy petycji określają swoje ulice mianem toru przeszkód i krytycznie oceniają dotychczasowy sposób utwardzania dróg.

Nie zabrakło akcentów porównawczych z ulicą Jesionową, "gdzie mieszkańcy mogą w pełni korzystać z komfortowych parkingów, placów zabaw i ciągów pieszo-jezdnych oraz nowoczesnych rozwiązań". Autorzy petycji zapraszają miejskich urzędników na wizję lokalną i oczekują informacji o harmonogramie tegorocznych prac remontowych.

Na zebraniu osiedlowym Pan Prezydent poinformował o planowanej przebudowie ulicy Józefa Kościelskiego oraz położeniu nakładki asfaltowej na ulicy Bolesława Chrobrego w 2017 roku. Czy kryteria wyboru tegorocznych prac drogowych przekonają autorów petycji do zajmowanego miejsca w remontowej kolejce?

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement