Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Podwójne święto krwiodawców w Budowlance

  • 13.03.2017, 09:50
  • A.M., ZSP5
Podwójne święto krwiodawców w Budowlance
Emocje opadły już po uroczystościach Honorowego Krwiodawstwa w Budowlance. Dzień ten należał do wyjątkowych, gdyż łączył historię Krwiodawstwa w naszej szkole z nową inicjatywą, która, miejmy nadzieję, zagości w Budowlance na dłużej.

Historycznym elementem tego dnia była reaktywacja Szkolnego Klubu Dawców Krwi PCK, który w 2002 roku założyła wraz z uczniami pani dyrektor Danuta Paluszak. Oficjalnej reaktywacji Klubu dokonał dr Robert Drogowski, prezes Zarządu Rejonowego PCK w Inowrocławiu w obecności nowo wybranego Zarządu Klubu oraz gości, którzy uświetnili naszą uroczystość.

Prezesem Zarządu Klubu został wybrany Bartosz Nawra (IIIa), obowiązki wice prezesa będzie pełnić Kinga Górska (IIIb), a skarbnikiem będzie Kinga Latosińska (IIIc). Opiekunem Klubu została p. Katarzyna Ostapczuk, na której ręce dr Drogowski złożył gratulacje dla Klubu i życzenia powodzenia na przyszłość.

Wśród gości, którzy przyjęli nasze zaproszenie byli również pan Robert Gołdecki – naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu; pani Aniela Zabłocka -  kierownik Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu oraz pani Danuta Żurek - pielęgniarka oddziałowa Oddziału Dziecięcego Szpitala w Inowrocławiu, a także Absolwenci szkoły. Wszystkie te osoby są blisko związane z działalnością Honorowego Krwiodawstwa w Budowlance, a ich obecność na naszej uroczystości sprawiła nam wielką przyjemność.

Nowa idea czwartkowego dnia to pierwszy w historii naszej szkoły Dzień Krwiodawcy, w ramach którego obecni dawcy krwi promowali inicjatywę Honorowego Krwiodawstwa wśród uczniów naszej szkoły oraz wśród mieszkańców naszego miasta.

Po dniu pełnym pozytywnych emocji pozostały wzruszające wspomnienia, bogate plany na przyszłość, o których będziemy Was informować na bieżąco oraz piękne czerwone serce z podpisami wszystkich gości, które pozostanie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej.

A.M., ZSP5
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement