Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału PTTK

  • 14.03.2017, 17:05
  • A.M., PTTK
Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału PTTK
11 marca 2017 roku w Bibliotece Miejskiej im. Jana Kasprowicza odbył się Zjazd Sprawozdawczo – Wyborczy Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Inowrocławiu.

 

W zjeździe wzięło udział 30 czynnych członków inowrocławskiego Oddziału PTTK, którzy działając na podstawie Statutu PTTK w głosowaniu tajnym wybrali wśród swego grona:

Prezesa Oddziału – Andrzeja Dargacza

Wiceprezesa Oddziału – Radosława Balmowskiego

Sekretarza Oddziału – Dariusza Dekańskiego

Skarbnika Oddziału – Urszulę Żurawską

Członka Zarządu – Antoniego Ścigacza

Wybrano również nowe władze Komisji Rewizyjnej, w której skład weszli:

Przewodniczący – Jan Krasicki

Sekretarz – Alicja Juszyńska – Owedyk

Członek – Wiesław Jaskulski

Ponadto podjęto następujące uchwały: w sprawie przyjęcia sprawozdania ustępującego Zarządu Oddziału i Komisji Rewizyjnej, w sprawie wyboru nowego Zarządu Oddziału i Komisji Rewizyjnej, oraz przyjęto jednogłośnie uchwałę dotyczącą nadania Oddziałowi im. Karola Kopcia, zasłużonego działacza społecznego, nauczyciela, urodzonego w roku 1889. W latach 1928 – 1934 uczył geografii w Seminarium Nauczycielskim Żeńskim oraz kierował Szkołą Ćwiczeń w Inowrocławiu. W 1933 r. wydał przewodnik pt. „Inowrocław, Kruszwica, Strzelno, Pakość, Mogilno, Trzemeszno”. Od 1934 r. był inspektorem szkolnym w Wejherowie. Aresztowany został we wrześniu 1939 roku przez gestapo razem z nauczycielami Gdyni i Wejherowa - zginął w masowej egzekucji w Piaśnicy. Symboliczny grób jest na cmentarzu wojskowym w Redłowie.

Podczas Zjazdu wybrano również delegata na Regionalną Konferencję Oddziałów PTTK, którym został Prezes Oddziału Andrzej Dargacz.

Zebranym na sali członkom inowrocławskiego PTTK zostały przedstawione informacje dot. prowadzonych przedsięwzięć Oddziału, przede wszystkim propagowania turystyki pieszej i rowerowej oraz planów na przyszłość związanych ze współpracą z władzami na szczeblu wojewódzkim i lokalnym w celu promocji turystyki i krajoznawstwa na Kujawach Zachodnich. 

A.M., PTTK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement