Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Policjanci zlikwidowali złodziejską dziuplę

  • 17.03.2017, 12:55
  • A.M., KPP Radziejów
Policjanci zlikwidowali złodziejską dziuplę
Kryminalni odzyskali trzy pojazdy skradzione na terenie Polski i Niemiec o łącznej wartości ok. 240 tys. złotych. Samochody częściowo rozmontowane, schowane były w specjalnie do tego  przystosowanym garażu. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa.

Radziejowscy kryminalni zajmujący się przestępczością samochodową ustalili, że w garażu, w jednej z miejscowości w gm. Dobre mogą być przechowywane pojazdy, pochodzące z kradzieży. W środę(15.03.2017r.) postanowili sprawdzić dokładnie całą posesję. W trakcie czynności odnaleźli vw transportera skradzionego na terenie woj. śląskiego. W drugim pomieszczeniu odkryli audi Q7, częściowo rozebrane, skradzione na terenie Niemiec oraz rozmontowane i pocięte audi A6 skradzione w woj. śląskim. Pomieszczenia, w których przechowywane były pojazdy wyposażono w zagłuszacze sygnału GPS i GSM. Łączna wartość zabezpieczonych pojazdów wynosi około 240 tys. złotych

Do sprawy zatrzymano 35 i 42-latka z pow. radziejowskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty paserstwa. Radziejowscy policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie aresztu tymczasowego dla podejrzanych.

Zatrzymanym grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

A.M., KPP Radziejów
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement