Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Podejrzany o pedofilię zatrzymany nad podstawie ENA

  • 17.03.2017, 14:08
  • A.M., KPP
Podejrzany o pedofilię zatrzymany nad podstawie ENA
53-letni dziś mieszkaniec powiatu inowrocławskiego przez 12 lat unikał odpowiedzialności. Teraz odpowie za przestępstwa. Jego miejsce ukrywania się ustalili policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy.

W 2014 roku policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy przejęli sprawę poszukiwań listem gończym mieszkańca powiatu inowrocławskiego. Mężczyzna był podejrzany o dokonanie przestępstw o charakterze seksualnym. Pokrzywdzoną była małoletnia.

W czerwcu 2005 roku w sprawie przeciwko Dariuszowi Z. wystawiono list gończy. Od tego momentu trwały czynności związane z zatrzymaniem mężczyzny. Z uwagi na informacje, które w tej sprawie zdobyli kryminalni w listopadzie 2011 roku wystawiono Europejski Nakaz Aresztowania.

Od momentu wszczęcia tych poszukiwań zrobiono wiele, aby mężczyznę zatrzymać. Po 12 latach policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Bydgoszczy ustalili miejsce i dokładny adres, gdzie na terenie Niemiec mógł przebywać poszukiwany. Informacje te trafiły do niemieckiej policji.

53-letni dziś, Dariusz Z. został zatrzymany 13 marca 2017r. Wkrótce trafi do aresztu w Polsce. Tu usłyszy zarzuty za przestępstwa, których dopuścił się w latach 1998-2004.

A.M., KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement