Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Dyskutowali na temat „Bezpiecznej Wody”

  • 19.03.2017, 17:03
  • A.M., KPP
Dyskutowali na temat „Bezpiecznej Wody”
Pod takim właśnie tytułem, w siedzibie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy, odbyło się posiedzenie komisji do spraw polepszenie bezpieczeństwa na wodach i terenach przywodnych. Wszystko to w ramach prewencyjnego programu obejmującego współdziałanie władz, instytucji oraz służb.

W piątek (17.03) do Kruszwicy, na zaproszenie Przewodniczącego Komisji i Komendanta Państwowej Straży Rybackiej Pana Lesława Tarnowskiego, przybyli przedstawiciele władz, instytucji oraz służb, w zakresie których realizowane są zadania związane z bezpieczeństwem na wodach. Wśród obecnych byli m.in.: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz, W-ce Marszałek Województwa Pan Dariusz Kurzawa, Burmistrz Kruszwicy Pan Dariusz Witczak, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Jacek Kaczmarek, pełniąca obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji KWP Bydgoszcz nadkom. Małgorzata Brola oraz policjanci z Inowrocławia, Kruszwicy i Radziejowa, przedstawiciele Nadgoplańskiego WOPR w Kruszwicy, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Bydgoszczy, Klubu Wioślarskiego.

Podczas spotkania został podsumowany miniony rok pod względem stanu bezpieczeństwa na Jeziorze Gopło, poziom czystości jego wód, wykorzystanie jeziora dla celów sportowych, turystycznych i rekreacyjnych.  Poruszono również kwestię zabezpieczenia w dniach 30.08-04.09. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarskie, które odbędą się w Kruszwicy. Ważnym celem spotkania była także wymiana spostrzeżeń oraz zasady dalszej współpracy. 

A.M., KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement