Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Teatr to miejsce magiczne...

  • 21.03.2017, 08:55 (aktualizacja 21.03.2017 11:16)
  • slawomir_szeliga
Teatr to miejsce magiczne...
Wkrótce kolejna edycja inowrocławskiej Arlekinady. W 2008 roku główna nagroda powędrowała do grupy teatralnej "mojra" z III LO za spektakl "Rzeka" w reżyserii Joanny Morawskiej-Świątek. Jury pod przewodnictwem Ewy Szykulskiej uznało Rafała Pietrzaka najlepszym aktorem VI Festiwalu Małych Form Teatralnych.

Rok później młodzi aktorzy z inowrocławskiej "Królówki" zaprezentowali widzom "Karaluchy", a Joanna Monowid otrzymała wyróżnienie za rolę kobiecą. Jury Rady Młodych MDK w Inowrocławiu doceniło kreację aktorską Huberta Skonieczki.

Po rocznej przerwie grupa teatralna "mojra" przygotowała "Kwartet" - przedstawienie na podstawie "Serenady" Sławomira Mrożka.

W kolejnej Arlekinadzie aktorzy z III LO stanęli na drugim stopniu festiwalowego podium. Zaprezentowali wielbicielom teatru "Kopciuszka - historię prawdziwą", sztukę "o odwadze, która w niektórych sytuacjach jako jedyna daje nadzieję". Jurorka Joanna Brodzik wręczyła nagrody dla najlepszego duetu aktorskiego - Sylwii Skonieczki i Justyny Sobieralskiej.

W 2013 roku "mojrowcy" odważnie weszli w sferę sacrum, która jest zawsze trudna i ryzykowna, prezentując "Farrago".

Trzy lata temu na scenie inowrocławskiego teatru pojawiła się "Amazonia" Michała Walczaka, a Andrzej Kowalski z III LO otrzymał wyróżnienie aktorskie. Widzowie obejrzeli spektakl o losach młodych aktorów, którzy zderzyli się z brutalnym światem kapitalizmu. W tym samym roku Joanna Morawska-Świątek, reżyser sztuk teatralnych i przewodnik młodych aktorów, odebrała w Toruniu nagrodę Wilama w kategorii "Edukacja Teatralna".

Zawsze siedziałem na widowni podziwiając talent aktorów z "Królówki". Od trzech lat grupa teatralna "mojra" nie występuje na Arlekinadzie...

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement