Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wspólnie naprawiamy dziury w jezdniach

  • 21.03.2017, 13:32
  • A.M., UM
Wspólnie naprawiamy dziury w jezdniach
Po zimie ulice każdego miasta potrzebują łatania. Jednak mieszkańcy, zwłaszcza kierowcy, często nie wiedzą, gdzie zgłaszać fakt pojawienia się ubytków w jezdni. Rozpoczynamy więc akcję, do której zapraszamy inowrocławian.

Dość przekornie nazywamy ją „Szukaniem dziury w całym”, choć zależy nam na odnajdywaniu prawdziwych, a nie wyimaginowanych zagrożeń. Miasto Inowrocław zarządza kilkuset ulicami. Wiele z nich jest po zimie mocno sfatygowanych.

- Pragniemy, aby mieszkańcy włączyli się we wspólne dzieło pozimowych napraw. Pracownicy ratusza nie od razu są w stanie zlokalizować wszystkie ubytki. Dlatego warto o nich informować - mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Urząd Miasta uruchomił specjalny kanał informacyjny, którym w godzinach pracy ratusza można zgłaszać konkretne miejsca wymagające interwencji. Aby być pewnym, że informacja dotarła i zobrazować wagę problemu, po zasygnalizowaniu problemu telefonicznie można również wysyłać maile ze zdjęciami uszkodzeń.

Nie jesteśmy w stanie obiecać, że wszystkie ubytki zostaną od razu zniwelowane. Ale na pewno powiadomienie o nich przyspieszy interwencję firmy, która się tym zajmuje.

Warto zauważyć, że akcja odbywa się pod drugim hasłem, pod którym będą organizowane rozmaite inicjatywy w mieście. To hasło brzmi: „Inowrocław. Nasze wspólne dobro”.

- Pod tym hasłem odbywały się już ubiegłoroczne i tegoroczne spotkania z mieszkańcami osiedli. Inowrocław to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać i dlatego jak najczęściej będziemy się w swoich działaniach powoływać na opinie mieszkańców. To oni najlepiej wiedzą, co jest gdzie potrzebne, a co przeszkadza – wyjaśnia Ryszard Brejza.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do informowania o nowych dziurach w jezdniach. Można dzwonić pod nr tel. 52-35-55-217 lub wysyłać maile na specjalnie uruchomiony w tym celu adres mailowy: drogi@inowroclaw.pl.

Specjalne banery reklamowe informujące o akcji pojawią się w autobusach MPK oraz na telebimach. Zapraszamy również do współpracy lokalne media, którym chętnie prześlemy materiały związane z akcją.

Nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że wszystkie ubytki zostaną uzupełnione, bo zapewne będą takie, którymi nie administruje Miasto, a leży to w gestii powiatu, województwa czy rządu lub też prywatnego zarządcy. Ale będziemy wtedy podpowiadać inowrocławianom, komu zgłosić taki problem.

W Inowrocławiu jest blisko 300 ulic, którymi zarządza Miasto. Mają łączną długość 105,6 km. Dróg powiatowych jest 36 km, krajowych – 10,6 km, a wojewódzkich – 3,8 km.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement