Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

„Koperty Życia” w setkach inowrocławskich domów

  • 5.04.2017, 10:37
  • A.M.,UM
„Koperty Życia” w setkach inowrocławskich domów
Ponad 2,5 tysiące zestawów umożliwiających uratowanie życia zostało wydanych od momentu rozpoczęcia akcji „Koperta Życia” w Inowrocławiu. Zainteresowanie nie maleje, a mieszkańcy bardzo chwalą pomysł.

Dotąd wydano blisko 2600 zestawów, na które składają się: plastikowa koperta, karta informacyjna do wypełnienia oraz dwie naklejki.

- Mieszkańcy bardzo pozytywnie oceniają akcję. Przychodzą do nas głównie osoby starsze, ale także młode, które biorą koperty dla swoich dziadków czy inowrocławianie zabierający po kilka zestawów dla sąsiadów  - relacjonują pracownicy Urzędu Miasta, którzy zajmują się akcją.

„Koperta Życia” pojawiła się w Inowrocławiu w połowie lutego tego roku. Pomysłodawcą wprowadzenia, na wzór innych miast, jest Prezydent Ryszard Brejza.

Akcja skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych i polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, czy danych osobowych. To tam sięgną lekarze i ratownicy, gdy konieczna będzie ich interwencja w domu właściciela koperty.

- W nagłej sytuacji można zapomnieć o wszystkim. Tymczasem, gdy sytuacja wymaga szybkiej reakcji, potrzebne są precyzyjne odpowiedzi. A przecież może się zdarzyć, że osoba, do której przyjedzie karetka straci przytomność. Właśnie wtedy ta koperta może uratować ludzkie życie – wyjaśnia Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne. Opcjonalnie można przechowywać ją w innym, łatwo dostępnym miejscu, np. kuchennej szafce, jeśli miejsce to również zostało oznaczone specjalną naklejką.

 

Co otrzymują inowrocławianie?

- plastikową kopertę

- kartę informacyjną do wypełnienia

- naklejkę na lodówkę

- naklejkę na drzwi pokoju lub sypialni

 

Gdzie można dostać Kopertę Życia?

- Wydział Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia Urzędu Miasta, al. Sienkiewicza, pokój 5

- Biuro Obsługi Interesantów i Kontroli Urzędu Miasta, ul. Roosevelta 36

A.M.,UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement