Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Poznaliśmy mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego!

  • 7.04.2017, 13:31
  • A.M., nadesłane
Poznaliśmy mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego!
Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w Świeciu poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12.

W finałach wojewódzkich XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” najlepsze okazały się UKS 6 Inowrocław i NSP Racice (kategoria U-8), UKS Tęcza Bydgoszcz i UKS Gol Brodnica (kategoria U-10) oraz UKS Tęcza Bydgoszcz i SP 69 Bydgoszcz (kategoria U-12). Dzięki temu zwycięstwu drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie podczas Finału Ogólnopolskiego, którego rozstrzygnięcie nastąpi 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Finały w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się w dniach 5 i 6 kwietnia na terenie stadionu WDY przy ul. Sienkiewicza 18 w Świeciu nad Wisłą. Pierwszego dnia oglądaliśmy rywalizację chłopców i dziewczynek w najmłodszej kategorii (do lat 8) oraz zmagania chłopców w kategorii do lat 10, a drugiego dnia o złote medale walczyli chłopcy i dziewczynki w kategorii U-12 oraz dziewczynki do lat 10. Całość stanowiła wielkie święto futbolu, podczas którego największe talenty z całego regionu mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami przy gorącym wsparciu trenerów, rodziców oraz obecnych na rozgrywkach kibiców. Na wszystkich uczestników czekały medale, nagrody rzeczowe i oczywiście doskonała zabawa, a wszystko odbyło się w atmosferze fair play i przy oprawie godnej największych światowych turniejów.

Finały Wojewódzkie wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8, natomiast najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki w kraju wywalczą nie tylko Puchar Tymbarku, ale również wyjazd na mecz Polska – Rumunia rozgrywany w ramach eliminacji do mistrzostw świata, który odbędzie się 10 czerwca w Warszawie.

A.M., nadesłane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement