Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Droga Krzyżowa na os. Rąbin

  • 13.04.2017, 10:21 (aktualizacja 13.04.2017 10:38)
  • B.M., K.P.
Droga Krzyżowa na os. Rąbin
12 kwietnia 2017 roku wierni z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego i z parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu zostali zaproszeni do udziału w drodze do Emaus wraz ze Zmartwychwstałym Chrystusem i jego uczniami.

Podczas wspólnej wędrówki z Nieznajomym uczniowie spotykają ludzi zmagających się z wyrzutami sumienia.  Jedni zarzucają sobie obojętność wobec ukrzyżowania Jezusa z Nazaretu, drudzy żałują, że przyczynili się do Jego cierpienia i śmierci. Wśród nich są także ci, którzy pomogli Jezusowi w ostatnich ziemskich godzinach życia. Wprowadzona do dialogów retrospekcja pozwala na przywołanie dramatycznych wydarzeń, które trzy dni wcześniej miały miejsce w Jerozolimie. Rozmowy podsumowuje Nieznajomy, który dopiero w ostatniej scenie zostaje rozpoznany przez uczniów na łamaniu chleba. Uradowani widokiem Zmartwychwstałego Jezusa wracają do Świętego Miasta, by głosić dobrą nowinę.

W rolę ewangelicznych postaci wcieliła się młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Eucharystycznego Ruchu Młodych z parafii pw. Chrystusa Miłosiernego oraz uczniowie z Gimnazjum nr 2 w  Inowrocławiu. Młodzi aktorzy: Marta Jabłońska, Julia Kurczewska, Julia Misterska, Oliwia Mrotek, Monika Nawrocka, Weronika Świątkowska, Marcin Gralik,  Dominik Karólewski, Dawid Klimczak, Mikołaj Konopa, Patryk Łuczak, Bartosz Meyer,  Jakub Meyer, Marcin Nowak, Krzysztof Oczachowski pracowali pod kierunkiem ks. Artura Bartkowiaka, wikariusza parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, p. Mirosławy Cieślarek i p. Krzysztofa Prątnickiego, nauczycieli z Gimnazjum nr 2 W Inowrocławiu.

B.M., K.P.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement