Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Współpraca ZUS-u i WSG. Umowa już podpisana

  • 14.04.2017, 19:53
  • A.M., ZUS
Współpraca ZUS-u i WSG. Umowa już podpisana
12 kwietnia w Bydgoszczy podpisana została umowa o współpracy pomiędzy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Wyższą Szkołą Gospodarki  w Bydgoszczy. Sygnatariuszami porozumienia zostali: Krzysztof Sikora -  Prezydent Wyższej Szkoły Gospodarki i Mariusz Jaroniewski - Dyrektor Oddziału ZUS w Bydgoszczy.

Porozumienie określa zasady współpracy pomiędzy  instytucjami w zakresie promocji wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i realizacji projektu: „Ubezpieczenia społeczne - edukacja z ZUS”. W praktyce oznacza to m.in. konsultacje i wsparcie merytoryczne dla studentów piszących prace dyplomowe z zakresu ubezpieczeń społecznych oraz praktyki i staże w Zakładzie.  Eksperci ZUS będą prowadzić wykłady dla studentów i w miarę potrzeb szkolenia dla pracowników uczelni.

W zamian Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy uzna ważność olimpiady organizowanej przez ZUS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, i przyzna dodatkowe preferencje w procesie rekrutacji na studia oraz specjalne bony edukacyjne dla uczniów, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w olimpiadzie.

Podpisana umowa jest przypieczętowaniem rozpoczętej już w ubiegłym roku współpracy WSG i ZUS. W grudniu 2016 r. Zakład zorganizował na uczelni spotkanie dla cudzoziemców pod hasłem „Poznaj swoje prawa podczas nauki i pracy w Polsce”. Od lutego eksperci ZUS prowadzą cykl wykładów dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz dla lokalnych przedsiębiorców w ramach „Biznesowych Poranków” w WSG. Z kolei w miesiącu maju bydgoski ZUS wraz z Wyższą Szkołą Gospodarki organizuje konferencje dla pracodawców zatrudniających obcokrajowców pod hasłem „Legalna praca cudzoziemców w Polsce”.

Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy, umowa z WSG jest drugą umową zawartą z uczelnią wyższą. Podobną umowę bydgoski ZUS  podpisał w grudniu 2016 r. z Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy.

A.M., ZUS
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement