Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Święto Książki na BOGATO!

  • 15.04.2017, 11:05
  • A.M.,BM
Święto Książki na BOGATO!
Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zapraszają na pełne atrakcji obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

23 kwietnia 2017 r. (niedziela)

Od godz. 12.00 – Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA

  • QUIZ Z NAGRODAMI - pierwszych 30 osób, które dokonają zakupu w Pijalni, będą miały możliwość wzięcia udziału w losowaniu pytań związanych z literaturą i Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich. Każda poprawna odpowiedź WYGRYWA!
  • TOP 3 NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW KSIĄŻEK – happening czytelniczy. Klienci Pijalni będą mogli wypisać - na dużych kartach papieru - tytuły książek swoich ulubionych autorów. Celem akcji jest stworzenie listy trzech najpopularniejszych tytułów.
  • W ROKU CONRADA ZBIERAMY CONRADA – akcja bookcrossingowa. Organizatorzy zachęcają, aby tego dnia przynosić na regał „Książka na wymianę" tytuły autorstwa Józefa Conrada Korzeniowskiego.

 

24 kwietnia 2017 r. (poniedziałek)

SPOTKANIA AUTORSKIE:

  • 10.00 - Oddział dla Dzieci "Tajemniczy Ogród" (ul. Kilińskiego 16)

EWA NOWAK - pedagog-terapeuta, pisarka i publicystka. Autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

  • 18.00 – Salonik Literacko-Artystyczny (ul. Kilińskiego 16)

MAGDALENA WITKIEWICZ - bestsellerowa pisarka. Autorka m.in. "Szkoły żon", "Opowieści niewiernej" i "Cześć, co słychać?". BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI są już do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych. UWAGA! KONKURS! Każdy, kto wpisze na wejściówce (po dowolnej stronie) swoje imię i nazwisko, przyniesie ją ze sobą na spotkanie i wrzuci do szklanej kuli, będzie miał możliwość wygrania 1 z 3 książek Autorki!

16.30 - „Kącik Czytelniczy” przy Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16)

PRACOWNIA LITERACKO-ARTYSTYCZNA - świąteczne wydanie cyklicznych spotkań prowadzonych przez poetę, Michała Siewkowskiego.

11.00 – 17.00 - Rynek

DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI - kiermasz używanych książek w bardzo atrakcyjnych cenach!

KSIĄŻKA TO..., CZYTANIE TO... - happening plastyczny. Uczestnicy akcji będą mogli napisać na specjalnie przygotowanych na ten dzień brystolach, czym są dla nich: książki i czytanie.

 

CAŁY DZIEŃ

  • MAM JAZDĘ NA CZYTANIE - odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej
  • KSIĄŻKA W QR - odtwarzanie fragmentów literatury polskiej i zagranicznej na wybranych przystankach autobusowych (po zeskanowaniu telefonem kodu QR z tablicy z rozkładem).
  • W FILII NR 7 - promocja „książkowych walentynek”, czyli obdarowywania bliskich książkami i różami, świąteczne zakładki "róże" dla czytelników, balony i naklejki promujące czytanie dla dzieci,  prezentacja filmu „Latające książki pana Morrisa Lessmore” połączona z rozmową na temat magii książek i czytania, „Mannequin Challange z Książką”.

 

Współorganizatorzy: Kujawskie Centrum Kultury, OSiR Inowrocław, Pijalnia Wód-Palmiarnia INOWROCŁAWIANKA, Drukarnia POZKAL, MPK Inowrocław.

A.M.,BM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement