Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Pierwszy taki DOM

  • 19.04.2017, 11:07 (aktualizacja 19.04.2017 11:18)
  • slawomir_szeliga
Pierwszy taki DOM
19 kwietnia 2007 roku został uroczyście otwarty DOM dla podopiecznych Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny na inowrocławskim osiedlu Rąbin. To była pierwsza tego typu placówka w Województwie Kujawsko-Pomorskim.


Wcześniej mieścił się tam warsztat i punkt osiedlowy jednej z miejskich spółek. Po zakończeniu prac adaptacyjno-remontowych w budynku o powierzchni ok. 150 metrów kwadratowych pojawiły się pokoje, łazienki oraz pomieszczenie wielofunkcyjne pełniące rolę kuchni, jadalni i świetlicy.

10 lat temu w uroczystości wzięły udział posłanki na Sejm RP oraz grono samorządowców. Akt Otwarcia Domu z podpisami gości oraz pamiątkowe fotografie zajmują nadal poczesne miejsce na tablicy informacyjnej. Przed budynkiem rośnie świerk, który miałem zaszczyt wkopać w dniu otwarcia.

Co roku odwiedzam to miejsce, gdy społeczność DOMU świętuje kolejną rocznicę jego utworzenia. Już nie ma nikogo z podopiecznych oraz większości wychowawców z 2007 roku. Są nowi...

Aktualnie trwa tam remont. Po dekadzie funkcjonowania DOM zyska nowe oblicze, a urodzinowy tort pojawi się nieco później niż zwykle.

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement