Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Inowrocławski Tydzień Ekologiczny

  • 20.04.2017, 14:41
  • A.M., nadesłane
Inowrocławski Tydzień Ekologiczny
Celem organizatorów Inowrocławskiego Tygodnia Ekologicznego jest zachęcenie jak największej  liczby osób do podjęcia działań zmierzających do zmiany swoich nawyków i  przyzwyczajeń na bardziej proekologiczne i prozdrowotne.

 

Organizatorzy: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Inowrocławiu mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Inowrocławia i okolic do udziału w Inowrocławskim Tygodniu Ekologicznym.

Współpraca: Centrum medyczne Farma-med (partner strategiczny), Zarząd Osiedla Mątwy, Kujawska Drużyna Łucznicza, PTTK Klub Turystyki Rowerowej KUJAWIAK, Stowarzyszenie activXtreme, Nadgoplański WOPR.

Patronat: Prezydent Miasta Inowrocławia, Wójt Gminy Inowrocław. 

Termin: 22-29 kwietnia 2017 r.

W tym roku szczególnie promują trzy postawy prozdrowotne:  aktywność fizyczną,  stosowanie odpowiedniej diety oraz wykonywanie badań  profilaktycznych.  Działania te mają sens jeśli żyje się w czystym otoczeniu: zachęcamy zatem do sprzątania swojego otoczenia, zbierania odpadów, segregowania  ich (aktywnej postawy wobec osób, które tego nie robią) oraz do dbania o czyste powietrze: niespalania odpadów w piecach, palenia w piecach suchym i dobrym gatunkowo opałem, zamiany pieców na bardziej proekologiczne oraz ograniczania używania samochodów na rzecz komunikacji miejskiej i rowerów.  

Zawsze zachęcają też do uśmiechu, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka.

Każdy może zrobić coś dla siebie i otoczenia w którym żyje. Być może ITE będzie dla kogoś impulsem do podjęcia własnego wyzwania? 

Program:

22.04.2017 (sobota) od godz. 10:00 sprzątamy brzegi rzeki Noteci i samą rzekę z pływających zanieczyszczeń.

24-28.04.2017 (poniedziałek – piątek) od godz. 12:00 do 14:00 oraz od 18:00 do 20:00 możliwość wykonania darmowego badania spirometrycznego dla mieszkańców Inowrocławia i okolic w przychodni przy ulicy Narutowicza 24.

29.04.2017 od godz. 10:00 do 14:00 IV Festyn Ekologiczny w Mątwach nad Notecią (uroczyste rozpoczęcie z gośćmi i sponsorami, otwarcie okolicznościowej wystawy, losowanie nagród, konkursy ekologiczne, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, gra harcerska: kajaki, łuki, wspinaczka, zjazdy na linie, zabawy z piłką, kawiarenka, grochówka, kiełbaski).

22-29.04.2017 miejsce i czas na własne inicjatywy prozdrowotne i proekologiczne mieszkańców Inowrocławia i okolic.

Cały kwiecień organizatorzy rozdają i promują materiały przygotowane na ITE 2017 

Inowrocławskiemu Tygodniowi Ekologicznemu towarzyszyć będzie wystawa pt. Inowrocław miasto nad Notecią 3 – prezentująca stare i współczesne fotografie z wybranymi atrakcjami turystycznymi Inowrocławia i okolic.

W formie podsumowania powstanie kilkuminutowy film z wypowiedziami uczestników  i organizatorów. 

A.M., nadesłane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement