Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zła opinia tych samochodów już dawno odeszła do lamusa

  • 17.05.2017, 13:07
  • A.M., nadesłane
Zła opinia tych samochodów już dawno odeszła do lamusa
Dlaczego warto kupować dzisiaj samochody poleasingowe? Jeszcze jakiś czas temu dość powszechne było przekonanie, że auta poleasingowe to zajeżdżone gruchoty, z którymi kierowcy nie obchodzili się najlepiej, bo przecież firma i tak za wszystko zapłaci.

Jednak, na szczęście dla nas wszystkich, sporo się w tej kwestii w ostatnim czasie zmieniło i obecnie samochody poleasingowe to coraz częściej poszukiwana, atrakcyjna okazja na motoryzacyjnym rynku wtórnym. Dlaczego warto zdecydować się na pojazd poleasingowy?

Jesteśmy dojrzalszymi kierowcami, a nasze samochody na tym zyskują

Co takiego stało się, że nagle samochody służbowe przestały być wyeksploatowanymi do granic możliwości pojazdami w opłakanym stanie technicznym? Otóż jak się okazuje, nasza świadomość i mentalność, jako użytkowników samochodów, zarówno prywatnych, jak i służbowych zmieniła się. Jesteśmy dojrzalszymi kierowcami, a nasze samochody sporo na tym zyskują. Nie „dojeżdżamy” aut, dbamy o nie z pełną świadomością, że zaniedbany samochód to wyższy koszt, a każdy taki koszt ma zdecydowanie negatywny wpływ na konkurencyjność naszej działalności.

Poza tym firmy zajmujące się leasingowaniem floty samochodowej bardzo restrykcyjnie podchodzą obecnie do kwestii prawidłowej eksploatacji pojazdów oraz rzetelnego ich serwisowania. Wszystko to składa się na fakt, że dzisiejsze samochody poleasingowe są po prostu dobrym rozwiązaniem, jeśli poszukujemy samochodu używanego, stosunkowo nowego i w satysfakcjonującym stanie technicznym oraz z pełną dokumentacją dotychczasowego serwisowania pojazdu.

Zalety aut poleasingowych? Jest ich całkiem sporo. Oto podstawowe z nich

Jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu poleasingowego z pewnością będziemy mogli sporo skorzystać na takim właśnie rozwiązaniu. Dlaczego?

  1. Samochody poleasingowe są stosunkowo nowe, bowiem najczęściej 4 – 5 letnie.
  2. Czasem auto poleasingowe przeznaczone do sprzedaży posiada jeszcze swoja gwarancję.
  3. Wiele z aut poleasingowych wykorzystywanych było wcześniej nie tylko do celów służbowych, ale także prywatnych, a jak wiadomo, o własne auto zawsze dbamy lepiej i staranniej.
  4. Obecnie firmy zajmujące się wynajmem długoterminowym pojazdów bardzo skrupulatnie i kompleksowo rozliczają użytkowników aut z niewłaściwej ich eksploatacji i wszelkiego rodzaju zaniedbań w zakresie korzystania z pojazdów. Stąd też większa dbałość kierowców o pojazd, który na co dzień użytkują.
  5. Samochody poleasingowe maja doskonale udokumentowaną swoją historię, przebieg i wszelkie zdarzenia serwisowe. Poza tym kupując taki pojazd mamy także pewność, co do jego pochodzenia.
  6. Samochody pokontraktowe i poleasingowe to obecnie pojazdy w całkiem dobrym, jeśli nie w bardzo dobrym stanie technicznym, nierzadko wciąż na gwarancji.
  7. Kupując samochód poleasingowy możemy uzyskać fakturę VAT, co w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej ma często bardzo istotne znaczenie.
A.M., nadesłane
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement