Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Rusza nabór do szkół średnich 

  • 18.05.2017, 22:15
  • A.M., M.G.
Rusza nabór do szkół średnich 
Dla uczniów trzecich klas gimnazjów nadszedł czas wyboru kolejnej szkoły. Publikujemy najważniejsze informacje, które powinny pomóc w procesie rekrutacji do szkół na terenie powiatu inowrocławskiego. 

W tym roku nabór kandydatów do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 odbywać się będzie na podstawie wniosków elektronicznych wypełnionych za pomocą specjalnej aplikacji. Jest ona dostępna dla każdego kandydata pod adresem: https://inowroclaw.edu.com.pl. Wypełnione poprzez tą aplikację wnioski można składać od 22 maja 2017 r. Dodajmy, że jest to jedyny sposób przyjmowania wniosków przez szkoły, wnioski dostarczone w innej formie np.: papierowej nie będą akceptowane. Każdy kandydat może złożyć wniosek do maksymalnie trzech szkół ponadgimnazjalnych. W każdej z wybranych trzech szkół, kandydat może wybrać dowolną liczbę zawodów (kierunków kształcenia w technikach i szkołach branżowych) lub profili (profile klas w liceach ogólnokształcących). W celu złożenia wniosku elektronicznego niezbędne jest zalogowanie kandydata do systemu. W przypadku jakichkolwiek problemów pomocą służą sekretariaty szkół, do których wnioski mają zostać złożone. Wszelką pomoc w zakresie rekrutacji można uzyskać także w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, ul. Roosevelta 36-38, IV piętro pok. 160, w godz. 7.30 – 15.30, tel. 35 92 145  . Dostęp do aplikacji możliwy jest za pośrednictwem linku lub po wpisaniu adresu aplikacji: inowroclaw.edu.com.pl w pasku adresu przeglądarki. Co ważne: nie należy wpisywać tego adresu w wyszukiwarce internetowej np. google, ponieważ ze względów bezpieczeństwa aplikacja nie zostanie odnaleziona. Dodajmy, że link do aplikacji dostępny jest na stronie internetowej każdej szkoły ponadgimnazjalnej Powiatu Inowrocławskiego oraz na powiatowej stronie internetowej: www.inowroclaw.powiat.pl (w zakładce NABÓR DO SZKÓŁ 2017). Po zalogowaniu się na wspomnianej stronie kandydat uzyska także dostęp do całej oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych, łącznie z kierunkami kształcenia, osiągnięciami poszczególnych palcówek , kółkami zainteresowań itp. 

 

TERMINY ETAPÓW REKRUTACJI

składanie wniosków o przyjęcie do szkoły:

od 22 maja 2017 r. do 19 czerwca 2017 r.

przyjmowanie dokumentów wymaganych przy rekrutacji (świadectwo ukończenia gimnazjum, zaświadczenie OKE, dyplomy, itp.):

od 23 czerwca 2017r. do 27 czerwca 2017 r.do godz. 15.00

ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły:

28 czerwca 2017 r. do godz. 15.00

potwierdzenie przez kandydatów woli podjęcia nauki w szkole poprzez złożenie oryginału świadectwa:

do 03 lipca 2017 r. do godz. 15.00

ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły:

04 lipca 2017 r. o godz. 12.00

rozpatrywanie odwołań, nabór uzupełniający:

od 04 lipca 2017 r. od godz. 12.00

zebrania z uczniami i rodzicami uczniów przyjętych do szkoły:

04 lipca 2017 r. o godz. wskazanej przez wybraną szkołę

 

Kryteria punktowe rekrutacji oraz wykaz niezbędnych dokumentów dostępne są na stronach internetowych szkół ponadgimnazjalnych w sekretariatach tych szkół oraz w aplikacji do naboru dostępnej pod poniższym linkiem: https://inowroclaw.edu.com.pl

A.M., M.G.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dociekliwy
dociekliwy 19.05.2017, 10:15
Prawidłowa forma to: Wypełnione poprzez tę aplikację wnioski... W tekstach oficjalnych obowiązują konstrukcje przeczytałem tę książkę, skończyłem tę rozmowę - z biernikowym tę.

Pozostałe

Advertisement