Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wkrótce XXII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa 

  • 19.05.2017, 10:13
  • A.M.,UM
Wkrótce XXII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa 
We wtorek 23 maja w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu o godz. 10.00 rozpocznie się XXII Ogólnopolskie Forum Ratownictwa. Tematem corocznej debaty naukowej będą: „Systemy Wspomagania Dowodzenia, robotyzacja, symulatory dydaktyczne i logistyka w ratownictwie oraz w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznym”.

Następnego dnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbędzie się druga sesja plenarna pt. „Choroby układu sercowo-naczyniowego jako wyzwanie dla medycyny ratunkowej”.

Organizatorami XXII Ogólnopolskiego Forum Ratownictwa są Prezydent Miasta Inowrocławia, Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. Ludwika Błażka w Inowrocławiu, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy, Zakład Studiów nad Bezpieczeństwem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytut Systemów Bezpieczeństwa i Obronności – Wydział Logistyki Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, Zakład Socjologii Grup Dyspozycyjnych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i Polskie Towarzystwo Ratunkowe.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

- Konstanty Radziwiłł Minister Zdrowia

- Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski

- Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego

- prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w

Poznaniu

- prof. dr hab. Andrzej Tretyn Rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

- płk dr Włodzimierz Wątor Szef Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego

Rażenia w Siłach Zbrojnych RP

W ramach Forum 23 maja od godz. 10.00 służby ratunkowe m.in. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zaprezentują sprzęt np. samochód ratowniczo-gaśniczy i łódź Pioner Multi.

Informacje dotyczące konferencji m.in. program znajdują się na www.forumrat.inowroclaw.pl

A.M.,UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement