Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Siatkarze z "Konopy" mistrzami powiatu w plażowej piłce siatkowej

• 19.05.2017, 10:51
  • A.M., Z.N.
18.05.2017 na boisku Szkoły Zawodowej w Gniewkowie zostały rozegrane  „ XIV Mistrzostwa Powiatu w Plażowej Piłce Siatkowej w Kat. Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Inowrocławskiego”.

Imprez odbywała się w ramach Dni Gniewkowa .Wystartowało 17 zespołów ,w tym 4 żeńskie  z następujących szkół: I LO im.J.Kasprowicza , LO II im.M.Konopnickiej, III LO in.Królowej Jadwigi , ZSP nr 1 Inowr. , ZSP nr 3 Inowr. ,ZSP n1 w Kruszwicy ,”Tempus” Inowr., Szkoła Zawodowa Gniewkowo, ZSP Kościelec , Gimnazja inowrocławskie: nr 2-3-4

Grano systemem pucharowym. Eliminacje i ćwierćfinały –set do 15 pkt , półfinały i finał – set do 21 pkt .  Sensacją było dotarcie do półfinałów pary damskiej z ZSP nr1 w Kruszwicy , które ostatecznie zajęły czwarte miejsce na 17 zespołów! Brawo. Niespodziewanie zawody wygrali uczniowie z „Konopy” pokonując zdecydowanych faworytów Jakuba Aleksandrzaka i Kamila Grzegorka

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw został- Oktawian Cabański z „Konopy”, który otrzymał nagrodę rzeczową od Burmistrza Gniewkowa. Medaliści otrzymali :puchary ,dyplomy i nagrody rzeczowe.

Turniej  sprawnie przeprowadził  Zbigniew Nowak

Organizatorzy : Starostwo Powiatowe Inowrocław, Urząd Miasta Gniewkowa, Szkoła Zawodowa Gniewkowo, MSPS Inowrocław

W załączeniu fot.:  fot nr 13 – wszyscy uczestnicy ;fot. Nr7 –zdobywcy IV miejsca ; fot. Nr6- zdobywcy III miejsca;fot.nr15 – zdobywcy II miejsca;fot.nr9- Mistrzowie; fot. Nr 3 – najlepszy zawodnik turnieju; fot nr 11 –najlepsza czwórka zawodów ; fot.nr 5- zdobywcy IV miejsca