Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Ratusz odpowiada w sprawie przetargu na obwodnicę

  • 26.05.2017, 17:26 (aktualizacja 27.05.2017 15:30)
  • A.M.
Ratusz odpowiada w sprawie przetargu na obwodnicę
Uzyskaliśmy informację, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy rozstrzygnęła trwający od prawie 2 lat przetarg na wyłonienie firmy, która wybuduje łącznik obwodnicy Inowrocławia z Latkowa do Sławęcinka - informuje Urząd Miasta.

 

Budowę ma realizować konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud. Przypomnijmy, że są to firmy, które aktualnie kończą budowę obwodnicy Inowrocławia.

- Trzeba było solidnego wstrząsu z naszej strony i narażenia się na nieraz obraźliwe wręcz opinie polityków PiS, aby zmobilizować ich do oddania zabranych przez nich pieniędzy na budowę łącznika obwodnicy. Ale opłaciło się. Czekamy na rozpoczęcie robót. Tak jak obiecałem mieszkańcom Inowrocławia, będę monitorował przebieg prac. Mieliśmy prawdopodobnie do czynienia z próbą zaniechania budowy naszego łącznika, rozpoczętej decyzją rządu premier Kopacz – komentuje Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Łącznik ma być wybudowany w terminie 22 miesięcy, od daty zawarcia umowy, za 93 mln. 972 tys. zł. Jak z tego wynika, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy otrzymała zgodę rządu na zwiększenie środków na ten cel o około 5 mln zł.

Przypomnijmy że od stycznia Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza jak również inowrocławski poseł Krzysztof Brejza domagali się pilnego zwiększenia kwoty o 5 mln zł, która umożliwiłaby rozstrzygnięcie przetargu.

Kilka dni temu Wojewoda Kujawsko-Pomorski oraz parlamentarzyści PiS-u upowszechnili informację, z której wynikało, że do rozstrzygnięcia przetargu potrzebna była dodatkowa kwota 16 milionów a nie 5 milionów zł.

Dziś okazało się, że możliwe jest podpisanie umowy na niecałe 94 mln zł, tak jak tego domagał się konsekwentnie od wielu miesięcy Prezydent Ryszard Brejza.

 

Odpowiedź Doradcy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

W związku z pytaniami mediów wyjaśniamy, że kwota zwiększająca wydatki na dokończenie obwodnicy Inowrocławia (łącznik) zatwierdzona przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa wynosi 16 mln zł. Taką kwotę należało zabezpieczyć, aby mogła zostać zawarta umowa na realizację inwestycji. O taką kwotę w styczniu br. wystąpiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Zgodnie z zapowiedziami Wojewody Kujawsko-Pomorskiego rząd Prawa i Sprawiedliwości zagwarantował realizację inwestycji poprzez przekazanie wymaganych 16 mln zł.

Prezydent Miasta Inowrocławia twierdząc, że do dokończenia inwestycji wystarczyła kwota 5 mln zł dowodzi braku znajomości procedur GDDKiA.

Pan Wojewoda ponawia swój apel do Pana Prezydenta o zaprzestanie gier politycznych i prób wywołania konfliktu.

 
Z poważaniem,
Jarosław Jakubowski
Doradca Wojewody Kujawsko-Pomorskiego
A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

er
er 27.05.2017, 14:10
I Brejza miał rację :)

Pozostałe

Advertisement