Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Market w Mątwach coraz bliżej

  • 31.05.2017, 13:01
  • A.M., UM
Market w Mątwach coraz bliżej
W przyszłym roku Mątwy doczekają się otwarcia dużego sklepu spożywczego. Powstanie on w pobliżu pętli autobusowej. Będzie to zwieńczeniem wielu apeli mieszkańców osiedla o budowę marketu.

W inowrocławskim ratuszu gościli ostatnio inwestorzy i projektanci marketu, który powstanie przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Maćkowskiego.

- Mątwy bardzo długo czekały na taki sklep, a my czyniliśmy wiele, aby zainteresować firmy inwestycją na tym osiedlu. Wreszcie udało się i myślę, że wszyscy powinniśmy być z tego powodu zadowoleni – mówił prezydent Ryszard Brejza, kiedy podpisywał akt notarialny w sprawie sprzedaży gruntu.

Teren, którym stoi waląca się kamienica, kupiła w ubiegłym roku za 751 tysięcy zł firma J.P. Development z Kolna.

Na razie wiadomo, że sklep będzie miał około 2500 metrów kwadratowych powierzchni, gdyż inwestor zakupił także działkę leżącą obok. Przy obiekcie będzie się znajdował duży parking.

Inwestor na spotkaniu w ratuszu poinformował, że projekt budowlany jest w fazie koncepcji, a najpóźniej w przyszłym roku będzie można robić w Mątwach duże zakupy.

Apele mieszkańców osiedla o budowę marketu pojawiały się w ostatnich latach na wielu spotkaniach Prezydenta z mieszkańcami. Narzekali oni, że na większe zakupy muszą dojeżdżać na inne osiedla.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement