Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Inowrocław nie pali - imprezowo w Solankach

  • 31.05.2017, 21:10
  • A.M.
Inowrocław nie pali - imprezowo w Solankach
W środę po południu w Solankach odbył się coroczny festyn antynikotynowy pod nazwą „Inowrocław nie pali…”. Impreza była skierowana zarówno do dzieci i młodzieży, jak i dorosłych.

Inspiracją dla organizacji imprezy jest Światowy Dzień bez Tytoniu (obchodzony 31 maja), który został ustanowiony w 1987 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu zwrócenia uwagi na negatywne skutki czynnego i biernego palenia tytoniu.

W trakcie festynu lekarz – specjalista chorób płuc i oskrzeli udzielał informacji o tym, jak walczyć z nałogiem, a także jak przygotować się do decyzji o rzuceniu palenia papierosów. W programie festynu zaplanowano również wiele atrakcji, takich jak: klaunadę  w wykonaniu Klauna Mietka, występ Zuzanny Gąsiorek – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu, występ Teatru Improwizowanego wymyWammy i koncert zespołu „Jakim cudem”. Uczestników imprezy zabawiał również mim i szczudlarze.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festynu konkursy z nagrodami oraz podarunki. Rozdawane były ulotki promujące zdrowy styl życia oraz zachęcające do rzucenia palenia .

Festyn antynikotynowy powinien skłonić palaczy tytoniu, chociaż w tym dniu, do refleksji nad zgubnymi skutkami palenia papierosów oraz zachęcić do stałej walki z nikotynizmem.

Impreza ma na celu także wskazanie jaki poważny uszczerbek na zdrowiu powoduje ten nałóg dla wdychających dym papierosowy, czyli biernych palaczy. Promowano również wśród uczniów ideę asertywnego odmawiania palenia papierosów w środowisku rówieśniczym, a także uświadamiania, że uczeń, dziecko ma prawo żądać, aby dorośli nie palili tytoniu w ich otoczeniu.  

A.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement