Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

Konkurs między przedszkolami pt. „Jesteśmy bezpieczni” rozstrzygnięty

  • 16.06.2017, 13:41
  • A.M., KPP
Konkurs między przedszkolami pt. „Jesteśmy bezpieczni” rozstrzygnięty
Przedszkole nr 14 „Muzyczna kraina” w Inowrocławiu zorganizowało konkurs dla sześciolatków. Zmagania odbyły się pomiędzy dziećmi uczęszczającymi do wszystkich filii tego przedszkola. Do jury zostali zaproszeni przedstawiciele dyrekcji przedszkoli, policjanci oraz ratownik medyczny.

Celem konkursu było sprawdzenie wiadomości z zakresu znajomości zasad bezpieczeństwa i umiejętności radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach. Zadania konkursowe przygotowały Panie Iwona Grubalska i Izabela Kusal. Sześć drużyn dzieci rywalizowało w trzyosobowych zespołach. Grupy musiały wykazać się znajomością: numerów alarmowych służb, ważnych dla pieszych znaków, z wyposażenia roweru i rowerzysty oraz wybrnąć z zagrożeń, z którymi spotkali się rysunkowi bohaterowie. Był także pokaz oraz edukacja udzielania pomocy, w sytuacji gdy ktoś zasłabnie. Uczenie dzieci od najmłodszych lat poprawnych zachowań sprawia, że będą one wiedziały jak postąpić w określonych sytuacjach.
Wynik konkursu był rewelacyjny, bo wszystkie drużyny uzyskały najwyższą ilość punktów i zwyciężyły. Dzieciom nagrody wręczali opiekunowie, policjanci: asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski oraz ratownik medyczny Pan Radosław Manerowski. Upominkami dla dzieci były m.in. materiały edukacyjne i profilaktyczne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, które wspiera działania Policji. 

A.M., KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement