Wtorek, 24.10.2017, imieniny: Arety, Marty, Marcina

"Budowlanka" z wojskiem za pan brat

  • 17.06.2017, 13:20
  • A.M., ZSP5
"Budowlanka" z wojskiem za pan brat
Miło nam poinformować, że "Budowlanka" zacieśnia współpracę z wojskiem. Niedawno żołnierze byli gośćmi w czasie festynu budowlanego, ich obecność była związana z wprowadzeniem nowego kierunku kształcenia - technik budownictwa z inżynierią wojskową.

 -W festynie uczestniczył 2. Inowrocławski Pułk Inżynieryjny, a także Wojskowa Komenda Uzupełnień, która prezentowała zawód i wyposażenie żołnierza. Nasza szkoła miała zaszczyt podpisać dokument o współpracy z Jednostką Wojskową 1523 w Inowrocławiu, 2 Pułkiem Inżynieryjnym.

Szkoła otrzymała zaproszenie na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych. Do jednostki udali się jako przedstawiciele całej „Budowlanki” -  nauczycielka przedmiotów zawodowych p. Joanna Wiśniewska oraz uczeń klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej  Łukasz Dominiak, który uczy się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, a interesuje się militariami i krótkofalarstwem.

 Mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. Jednocześnie chcielibyśmy móc za kilka lat  uczestniczyć w przysiędze absolwentów naszej szkoły, którzy wstąpią do wojska, kończąc technikum w zawodzie technik budownictwa z inżynierią wojskową. Więcej zdjęć i informacji z tej uroczystości z udziałem naszych przedstawicieli można zobaczyć na oficjalnej stronie jednostki http://www.2pinz.wp.mil.pl/

A.M., ZSP5
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement