Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Barszcz Sosnowskiego

  • 13.07.2017, 12:00 (aktualizacja 13.07.2017 13:03)
  • slawomir_szeliga
Barszcz Sosnowskiego
W Inowrocławiu mamy problem z barszczem Sosnowskiego. Fotkę wraz informacją o dwumetrowym znalezisku podesłał mi na początku lipca jeden z internautów.

Nie podaję adresu do publicznej wiadomości ze względu na zagrożenie, jakie może stwarzać ta roślina; aby amatorzy wakacyjnych wypraw nie przekonali się o tym na własnej skórze. Barszcz Sosnowskiego jest silnie toksyczny i może powodować oparzenia.

Pod koniec ubiegłego miesiąca internauta przekazał tę wiadomość do Straży Miejskiej Inowrocławia. 2 lipca br. wysłałem e-maila do Pani Prezydent, aby zainteresować sprawą ratuszowy nadzór nad Wydziałem Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa.

Wczoraj otrzymałem odpowiedź, z której wynika, że Urząd Miasta Inowrocławia "zna sytuację i od kilku lat walczy z inwazyjną roślinnością".

Pani Prezydent poinformowała mnie również, że wskazany przeze mnie teren jest "własnością Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu", które "zostało poinformowane o konieczności usunięcia chwastu oraz podjęcia we właściwym terminie zabiegów, mających na celu zwalczanie tej plennej i trującej roślinności".

Z ratuszowego pisma wynika, że "teren Miasta jest na bieżąco monitorowany i kontrolowany pod względem występowania roślinności przez Straż Miejską i pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej". Na potwierdzenie tych słów załączono korespondencję naszych municypalnych do PGKiM.

Pod wskazanym przez internautę adresem stwierdzono obecność barszczu Sosnowskiego w pierwszej połowie maja br. Komendant SM wezwał PGKiM do "usunięcia tej rośliny z nieruchomości w trybie natychmiastowym". Pod koniec ubiegłego miesiąca funkcjonariusze SM stwierdzili, że barszcz Sosnowskiego nadal występuje na tym terenie. W piśmie do miejskiej spółki z 27 czerwca 2017 roku przypomniano o majowej korespondencji w przedmiotowej sprawie i ponownie wezwano do "usunięcia tej rośliny z nieruchomości w trybie natychmiastowym".

Wczoraj internauta dokonał wizji lokalnej. Z jego relacji wynika, że barszcz Sosnowskiego rośnie nadal, a jego wygląd świadczy o "wykonaniu zabiegów chemicznych, a nie mechanicznych"...

W ostatnim numerze urzędowego informatora Nasze Miasto Inowrocław Pan Prezydent przekonywał czytelników, że "jesteśmy europejskim miastem XXI w., dobrze przygotowanym na wszystkie wyzwania dzisiejszego świata. Poradzimy sobie z nimi".

Mam nadzieję, że również z barszczem Sosnowskiego!

slawomir_szeliga

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement