Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nakładka na Chrobrego

  • 15.07.2017, 10:09 (aktualizacja 15.07.2017 15:24)
  • slawomir_szeliga
Nakładka na Chrobrego
Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie nakładki bitumicznej na nawierzchnię ulicy Bolesława Chrobrego Termin składania ofert mija 31 lipca.Na początku roku proponowałem podjęcie starań o 50% dofinansowanie przebudowy drogi w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, ale miejscy urzędnicy nie zdecydowali się powalczyć o dotację z budżetu państwa.

Wnioskowałem również o ścieżkę rowerową w trosce o bezpieczniejszą drogę do szkoły. Odpowiadając na moją propozycję napisano w ratuszowej korespondencji, że chodnik jest trochę za wąski. Na ulicy Jana III Sobieskiego został poszerzony w trakcie przebudowy drogi... Chodniki na Chrobrego zostaną odnowione z wykorzystaniem starej i nowej kostki betonowej.

Po modernizacji ulica będzie atrakcyjnym skrótem między ulicą Szymborską a Marulewską z ominięciem skrzyżowania i należy się liczyć ze zwiększonym ruchem pojazdów. Mam nadzieję, że kwestie bezpieczeństwa użytkowników drogi /w tym dzieci uczęszczających do szkoły/ zostaną potraktowane priorytetowo przy ustalaniu organizacji ruchu na ulicy Bolesława Chrobrego!

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement