Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

"Wesołe wakacje" w inowrocławskim hufcu zakończone

  • 17.07.2017, 15:32
  • A.M., A.G., K.M.
"Wesołe wakacje" w inowrocławskim hufcu zakończone
14 lipca 2017r. w 2-3 Hufcu Pracy w Inowrocławiu zakończyła się trwająca tydzień ,,Akcja Lato 2017’’ skierowana do dzieci ze środowiska lokalnego.  Kadra wychowawcza jak co roku dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić najmłodszym uczestnikom półkolonii moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji. 

Program zawierał wiele ciekawych zajęć kulturalno – oświatowych, sportowych oraz zajęcia i wycieczki na terenie miasta. Uczestnicy mieli  możliwość udziału w zajęciach edukacyjnych w Muzeum im. Jana Kasprowicza podczas których poznały historię Inowrocławia oraz  naszego regionu.

Z wielkim zaciekawieniem zwiedzili miejsca niedostępne na co dzień w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu takie jak: garderoby dla aktorów, kulisy, miejsca z których steruje się kotarami oraz oświetleniem. Korzystając z okazji pod okiem przewodnika obejrzeliśmy wystawę Solnictwa znajdującą się w piwnicach budynku. Dzieci zapoznane zostały z codziennym sprzętem i ubiorem górniczym, zobaczyły kącik poświęcony orkiestrze górniczej, piękne i bogato ozdobione żyrandole solne a także obraz św. Barbary – patronki górników.

Maluchy z dużym zaangażowaniem brały udział w warsztatach plastycznych podczas, których przygotowywały skromne niespodzianki dla swoich rodziców i opiekunów. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i chętnie służyli sobie wzajemnie pomocą. Podobnie było podczas zajęć w Bibliotece Miejskiej.

Najmłodsi udali się także na zaplanowany już dużo wcześniej seans filmowy ,,Gru, Dru i Minionki” do miejscowego ,,KINOMAX-u” .

Dla uczestników letniego wypoczynku przygotowano również zajęcia kulinarne. Efekty pracy, duża samodzielność w kuchni zaskoczyły nawet samych wychowawców.

Z myślą o spożytkowaniu nadmiaru energii przez najmłodszych udaliśmy się do bawialni ,,Crazy World’’, gdzie dzieci mogły korzystać z wielu ciekawych atrakcji takich jak: basen z kulkami, zjeżdżalnie, armatka pneumatyczna, trampoliny.

Maluchy bardzo chętnie brały udział w grach i zabawach zespołowych, które sprzyjały integracji. Największym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki w tenisa stołowego oraz gra w piłkarzyki.

Dla uczestników zaplanowano także wycieczkę po inowrocławskich Solankach. Dzięki sprzyjającej pogodzie dzieciom największą radość sprawiła zabawa na świeżym powietrzu.

Uczestnicy tak dobrze bawili się podczas półkolonii, że z chęcią przedłużyliby wypoczynek o jeszcze jeden tydzień. Wszyscy zgodnie deklarują swoje uczestnictwo na kolejnym przedsięwzięciu organizowanym przez inowrocławski hufiec.

 

A.M., A.G., K.M.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement