Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Laureaci z klasy policyjnej w ZSP nr 1

  • 21.07.2017, 18:27
  • A.M., L.B., H.D.
Laureaci z klasy policyjnej w ZSP nr 1
Do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Jana Pawła II w Inowrocławiu dotarła radosna wiadomość, że zespół uczniów z obecnej klasy II LO o profilu policyjnym otrzymał tytuł laureata pierwszej edycji konkursu ogłoszonego przez Komendę Główną Policji i Instytut Pamięci Narodowej pod hasłem „Policjanci w służbie historii”.

Kacper Woźnica, Agata Piotrowska i Marcin Duch pracowali  pod kierunkiem nauczyciela edukacji policyjnej Henryka Domagały oraz nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie Anny Łaszkiewicz. Realizacja zadań konkursowych, na które składały się: opis miejsca pamięci, żywa lekcja historii oraz sylwetka policjanta, trwała ponad dwa miesiące. Dokumentowanie informacji o postaci wybranego bohatera wiązało się z wyjazdami nie tylko do pobliskiej Pakości i Strzelna, ale także do Szczecinka, gdzie udzielił wywiadu syn Stanisława Wacława Dudka.

W nagrodę, ekipa została zaproszona do udziału w wyjeździe edukacyjnym na Białoruś i Ukrainę śladami historii policjantów i Policji Państwowej na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej, który odbędzie się w dniach 2-8 października, a rozpocznie się
w Warszawie  galą finałową konkursu.

Gratulacje!

A.M., L.B., H.D.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement