Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

Remonty w inowrocławskich szkołach

  • 24.07.2017, 17:29
  • A.M., UM
Remonty w inowrocławskich szkołach
Jak co roku, kiedy dzieci i młodzież rozpoczynają wakacje, do inowrocławskich miejskich szkół wkraczają ekipy remontowe. Ten rok jest w planach oświatowych szczególny, bo likwidacja gimnazjów wymusiła szereg dodatkowych robót.

Najwięcej prac, choć często drobnych, jest prowadzonych w placówkach, które dotąd pełniły funkcje gimnazjów. W związku z ich likwidacją, Miasto musi ponieść dodatkowe koszty związane z adaptacją pomieszczeń dla znacznie mniejszych dzieci.

W każdej takiej szkole trzeba dostosować dla mniejszych dzieci sanitariaty, wyposażyć sale lekcyjne w nowe ławki itp. Łączny koszt tych prac wstępnie oszacowano na 400 tysięcy złotych, choć potrzeby w zakresie dostosowania zlikwidowanych gimnazjów do nowej roli wynoszą około 1,5 miliona złotych.

Poważne roboty są także prowadzone w szkołach podstawowych nr 2, 9 i 16. W „dwójce” i „szesnastce” remontowane są dachy, a w mątewskiej „dziewiątce” infrastruktura kanalizacyjna.

- To bardzo ważne, aby uczniowie inowrocławskich szkół po wakacjach wracali do estetycznych i funkcjonalnych obiektów, a ich nauczyciele i pracownicy administracji posiadali odpowiedni komfort pracy. Zdaję sobie sprawę z faktu, że młodzież wakacje kończy niechętnie, ale choć tymi remontami, które są prowadzone przecież także dla niej, chcemy im przykrości związane z rozpoczęciem roku szkolnego osłodzić – uśmiecha się Prezydent Miasta Ryszard Brejza.

Najważniejsze tegoroczne remonty

1. Remont dachu, instalacji odgromowej i wentylacyjnej w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 – 193 tys. zł

2. Modernizacja dachu w Szkole Podstawowej nr 2 ( II etap do 25 sierpnia br.) – 227 tys. zł (koszt całkowity remontu)

3. Modernizacja drogi ppoż i tarasu w Przedszkolu nr 2 – 11,5 tys. zł

4. Gimnazjum nr 1: Wymiana ogrodzenia, II etap - 127 tys. zł, remont łazienek - 12 tys. zł, remont biblioteki – 10 tys. zł

5. Przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej wraz z pracami towarzyszącymi w Szkole Podstawowej nr 9 ( I-II etap do 25 czerwca, III etap do 26.08.2018 r.) – 412 tys. zł

6. Remont instalacji wodno-kanalizacyjnej i CO z pracami towarzyszącymi w kuchni, częściowa naprawa dachu w Przedszkolu nr 14 przy ul. Skłodowskiej-Curie – 88 tys. zł

7. Remont sufitu i instalacji CO w klatce schodowej w Przedszkolu nr 14 przy ul. Św. Ducha 86  (planowany koszt 12 tys. zł)

8. Remonty sanitariatów w czterech dotychczasowych gimnazjach związane z reformą oświaty – zaplanowano po 100 tys. zł na każdą placówkę

A.M., UM

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement