Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Czy obwodnica łączy inowrocławian?

  • 27.07.2017, 12:53 (aktualizacja 27.07.2017 17:35)
  • slawomir_szeliga
Czy obwodnica łączy inowrocławian?
"Zwykli" mieszkańcy naszego miasta, którzy brali udział w protestach, będą świętować wspólnie oddanie do użytku naszej obwodnicy. „Na otwarciu powinny być tysiące ludzi” – podsumował uroczyste przecięcie wstęgi Prezydent Inowrocławia i zaprosił mieszkańców na festyn.

 

„Nie powinno zabraknąć tych, którzy walczyli o obwodnicę” – podkreślił Pan Prezydent dodając jednocześnie, że „tym ludziom należy się podziękowanie”.

Pamiętam warszawski protest inowrocławian. Sześć lat temu znalazłem się w gronie pięcioosobowej delegacji protestujących, która została przyjęta w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Może jej członkowie wypiją „kawę z prezydentem” podczas festynu – zapytałem retorycznie w swoim liście do włodarza naszego miasta…

Otrzymałem zaproszenie do wspólnego świętowania, z którego skorzystam. „Będę tam osobiście i chętnie z mieszkańcami powspominam naszą wspólną walkę o obwodnicę” – napisał do mnie Prezydent Inowrocławia.

Czy będą świętować wszystkie osoby, które brały udział w tej wieloletniej batalii? Czy obwodnica nadal łączy ludzi, tak jak połączyła wielu inowrocławian walka o nią?

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

er
er 31.07.2017, 13:12
Pewnie że łączy, nawet wielu z nas nie wierzyło, że powstanie , to przecież powstała!

Pozostałe

Advertisement