Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Kawa z prezydentem

  • 28.07.2017, 22:50 (aktualizacja 28.07.2017 23:14)
  • slawomir_szeliga
Kawa z prezydentem
Podczas festynu wspominaliśmy warszawski protest w sprawie budowy inowrocławskiej obwodnicy. 27 stycznia 2011 roku spora grupa mieszkańców naszego miasta przyjechała do stolicy.


To był mroźny czwartek. Wczesnym rankiem kilka autobusów wyruszyło z Inowrocławia. Pamiętam atmosferę tej podróży, gorące inowrocławian rozmowy, mobilizację protestacyjną po przyjeździe do Warszawy i marsz pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w asyście policji.

Protest wystartował w samo południe. Uczestnicy pikiety byli wyposażeni w transparenty, gwizdki i inne instrumenty muzyczne. Razem z prezydentem byliśmy członkami pięcioosobowej delegacji protestujących, która została przyjęta przez wiceministra infrastruktury. Usłyszeliśmy zapewnienie, że ani prezydent, ani premier nie zapomnieli o składanych obietnicach.

Po 6 latach świętowaliśmy oddanie do użytku 19 km inowrocławskiej obwodnicy. Razem z mieszkańcami naszego miasta, którzy wspólnie walczyli o jej budowę. Przy dobrej kawie!

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement