Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa dzień I

  • 28.07.2017, 22:59 (aktualizacja 29.07.2017 10:35)
  • A.M., B.M.
 Inowrocławska Gala Operowo-Operetkowa dzień I
W piątkowy wieczór w Teatrze Letnim w Parku Solankowym wystąpili artyści z Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej oraz Narodowego Baletu Królewskiego ze Lwowa.

 W programie koncertu, który trwał ponad dwie godziny, znalazły się znane i lubiane arie operetkowe, musicalowe oraz tradycyjne pieśni narodowe Ukrainy. 50 osób na scenie – soliści, pary baletowe, chór, orkiestra. Widowisko muzyczne z bogatą choreografią i pięknymi strojami sprawiło, że lipcowy wieczór na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. 

Po raz pierwszy w historii Inowrocławskiej Gali Operowo-Operetkowej – 29 lipca – na deskach teatru wystawione zostanie przedstawienie baletowe „Jezioro łabędzie”. Ten tytuł zna chyba każdy człowiek na świecie, niezależnie od tego, czy lubi muzykę klasyczną lub balet, czy też nie. Absolutna klasyka! Nawet jeśli ktoś nie był na spektaklu, to i tak z pewnością kojarzy główny motyw muzyczny. Początek godz. 19.30.

Co łączy głównych bohaterów? Jak kończy się spektakl?
    Romantyczny książę Zygfryd w przeddzień zaręczyn poluje nocą nad jeziorem. Oglądamy go tam w słynnej scenie baletowej białych łabędzi, która jest prawdziwym arcydziełem choreografii XIX wieku. Kiedy Zygfryd zbliża się do najpiękniejszego łabędzia, ten okazuje się zaklętą księżniczką Odettą. Oczarowany książę wyznaje jej miłość, która może wyzwolić dziewczynę z mocy złego czarnoksiężnika Rotbarta. Jednak matka Zygfryda zaprosiła już do zamku panny z obcych krajów, by syn wybrał sobie wreszcie narzeczoną. Na balu pojawia się także Rotbart z córką Odylią, bliźniaczo podobną do Odetty. Książę ulega, niestety, podstępowi czarnoksiężnika, zdradza Odettę i składa przysięgę miłosną Odylii. Zło triumfuje, ale spektakl pozostawia nas pod urokiem romantycznej baśni i ujmującego piękna muzyki Piotra Czajkowskiego. Tego po prostu nie można przegapić! Początek artystycznej uczty o godz. 19.30.

A.M., B.M.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Widz
Widz 30.07.2017, 11:19
Przepiękny występ. Brawo dla organizatora. Szkoda jednak ze zabrakło kwiatów dla artystów.
kasia
kasia 29.07.2017, 11:52
Wspaniały występ. Dawno takiego repertuaru w tatrze letnim i w Inowrocławiu nie było. Doskonały fotoreportaż.
Teresa 29.07.2017, 07:18
Wspaniały koncert. Co za głosy ! Jaki wspaniały repertuar. Same perełki. Brawo dla organizatora, a dla wykonawców chapeu bas. Brawo !

Pozostałe

Advertisement