Środa, 18.10.2017, imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza

„Nietykalni” w Inowrocławiu. Kino plenerowe na Rynku

  • 31.07.2017, 15:36 (aktualizacja 31.07.2017 23:02)
  • A.M., UM
„Nietykalni” w Inowrocławiu. Kino plenerowe na Rynku
Na leżakach, pod kocykiem i chmurką – właśnie w ten sposób inowrocławianie spędzają ostatni dzień lipca, oglądając na Rynku znakomitą komedię „Nietykalni”, albowiem Kujawskie Centrum Kultury podjęło współpracę z realizatorami Filmowego Lata z Orange i Multikinem.

Ponad 20 mln widzów w samej Francji, kolejne miliony w 50 krajach, do których „Nietykalni” zostali sprzedani. Sukces, jakich mało w historii kina, a ten wynik ciągle rośnie! Komedia pobiła 10-letni rekord najchętniej oglądanego na świecie francuskiego filmu, który należał do „Amelii”.
    Komedia „Nietykalni”, w reżyserii Francuzów Oliviera Nakache i Erica Toledano, opowiada historię, która zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany, poruszający jedynie głową, milioner Philippe (François Cluzet) poszukuje pracownika, który dołączy do grupy opiekunów i wykonywać będzie najtrudniejsze, wymagające dużej siły, obowiązki. Jako chętny zgłasza się czarnoskóry Driss (Omar Sy), imigrant z Senegalu, który właśnie wyszedł z więzienia. Milionerowi nie przeszkadza jego przeszłość, albowiem imponuje mu w młodzieńcu poczucie humoru i bezceremonialność, z jaką porusza się w wytwornym otoczeniu. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni bohaterów…nietykalnymi. Jest to przede wszystkim ciepła opowieść o przyjaźni, poświęceniu i dobru.

    W ramach Filmowego Lata z Orange i Multikinem w całej Polsce odbędą się 84 pokazy w 34 miejscowościach.

Sean rozpoczął się o godz. 21.30. Wstęp wolny.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement