Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Będą stojaki rowerowe na Solnie!

  • 2.08.2017, 11:53 (aktualizacja 02.08.2017 12:15)
  • slawomir_szeliga
Będą stojaki rowerowe na Solnie!
Nawiązując do licznych sygnałów docierających do mnie ze strony miłośników dwóch kółek, mieszkających przy ulicach: Jesionowej, Czarlińskiego i Ponińskiego, wystąpiłem do Prezydenta Miasta z wnioskiem dotyczącym ustawienia stojaków rowerowych przy miejskim placu zabaw oraz ww. drogach miejskich, jak również placu przy oczku wodnym, na którym ma zostać utworzona siłownia plenerowa.

Wg opinii zainteresowanych osób byłoby to duże ułatwienie i uporządkowanie ważnej sprawy dla rowerzystów oraz promocja tej formy aktywności ruchowej przez samorząd lokalny.

Dzięki przebudowie osiedlowych ulic wraz z utworzeniem miejsc postojowych została uporządkowana kwestia parkowania samochodów. W swojej korespondencji do ratusza przekonywałem, że pora na jednoślady, których przybywa coraz więcej ze względu na rozwój osiedla oraz turystyki rowerowej.

Odpowiadając na mój e-mail z 10 lipca br. Pani Prezydent poinformowała mnie, że "mając na uwadze formę aktywności i dostępność terenów osiedla Solno, planowana siłownia plenerowa będzie wyposażona w dwa stojaki rowerowe", a "realizacja montażu urządzeń siłowni plenerowej w rejonie ul. Jesionowej zaplanowana jest na początek września".

Ratuszowe plany przewidują również "montaż stojaków rowerowych przy placu zabaw".

Czy pojawią się inne lokalizacje? Czas pokaże...

Niektóre wspólnoty mieszkaniowe biorą sprawy w swoje ręce. Przy ul. Ponińskiego 2 utwardzono teren dla parkujących jednośladów.

slawomir_szeliga
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement