Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Zakończono wakacyjne zabawy w Muzycznej Krainie

  • 2.08.2017, 22:51 (aktualizacja 02.08.2017 23:35)
  • A.M., Muzyczna kraina
Zakończono wakacyjne zabawy w Muzycznej Krainie
Nie sposób było się nudzić podczas lipcowego pobytu w dyżurującym przedszkolu! Dzieci z inowrocławskich przedszkoli spędzające lato w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” uczestniczyły we wspólnych zabawach o różnej działalności, podczas których mogły nawzajem  się poznać.  

Każdą słoneczną chwilę wykorzystano na zabawy ruchowe organizowane w najbliższym środowisku przyrodniczym osiedla piastowskiego, na boisku i spacerach. Wielkim zainteresowaniem na murawie cieszyła się dziecięca koszykówka, pokonywanie równoważni, zabawy z chustami animacyjnymi, gry zespołowe z piłkami plażowymi i beztroskie zabawy na dziecięcym sprzęcie terenowym.  Podczas zabaw na świeżym powietrzu dwukrotnie zadbano o tajemnicze chwile relaksu z bańkami mydlanymi, które wprowadziły dzieci w  świat marzeń i radości. Na pobliskich placach betonowych  powstawały kredowe dzieła chodnikowe, a w kreatywnej strefie gier odbywały się niezapomniane zabawy podwórkowe i zajęcia z wykorzystaniem wiatraka matematycznego.   

       W ramach poobiedniego odpoczynku relaksowano się  przy barwnych migających wzorach na ścianach wyświetlanych kolorofonem słuchając bajek i wykonywaniu dziecięcych masażyków podczas recytacji znanym dzieciom rymowanek. Niespodzianką dla przedszkolaków w chwilach relaksu okazał się zaprezentowany teatrzyk kamishibai.

      Ulubioną formą działalności dzieci w deszczowe chwile były zajęcia plastyczno-techniczne. Powstały kolorowe wspólne dzieła  zbiorowe,  indywidualne rysunki i obrazy o różnorodnej tematyce oraz przestrzenne kotki z papieru.  

We współpracy z rodzicami zorganizowano Dzień z filmem. Można było wyjechać na wielki film pt. Kapitan Majtas do inowrocławskiego Kinomax-u lub oglądać w przedszkolu na dużym ekranie film pt. Wielka podróż Bolka i Lolka.  

Pobyt wakacyjny w Muzycznej Krainie zakończono barwnym Wakacyjnym balikiem na boisku przedszkolnym. Każde dziecko udekorowane czapeczką rożkiem i pomalowaną twarzą tańczyło w rytm muzyki, przemieszczało się w korowodach i kołach jak również tworzyło przytulankowe figury – wszystko oczywiście na komendę animatorów z firmy Pomysłowy Dobromir. Dodatkowo uroczystość upiększyły rekwizyty wakacyjne przyniesione przez dzieci. Bezkonkurencyjnym atutem imprezy była słodka niespodzianka dla uczestników w postaci waty cukrowej wręczanej przez Klauna ROMANA. To co zachwycało również dzieci podczas baliku - to Postacie bajkowo-komiczne zaprezentowane przez pracowników przedszkola.

Realizowano ten czas letniego wypoczynku tak, by dzieci mogły kolekcjonować jak najwięcej radosnych chwil i dobrych wspomnień. To one w przyszłości będą budować ich poczucie humoru, zdrowy dystans i poczucie spełnienia.   

A.M., Muzyczna kraina
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement