Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Rozmawiamy o Budżecie Obywatelskim

  • 8.08.2017, 19:11
  • A.M., UM
Rozmawiamy o Budżecie Obywatelskim
Jeszcze w tym miesiącu odbędą się dwa spotkania poświęcone Budżetowi Obywatelskiemu. Najpierw rozmawiać będą o nim zarządy osiedli, a tydzień później przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Budżet Obywatelski to inicjatywa nowa, więc Miasto rozpoczęło kampanię informacyjną związaną z jego wprowadzaniem. W jej trakcie mieszkańcy dowiedzą się, na czym polega ten projekt.

Ustalono już terminy spotkań, które odbędą się w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza przy ul. Jana Kilińskiego 16.

17 sierpnia o godzinie 18.00 wezmą w nim udział zarządy osiedli, a 24 sierpnia o 18.00 przedstawiciele organizacji pozarządowych, Młodzieżowej Rady Miejskiej i Rady Seniorów.

Celem spotkania jest prezentacja zasad Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, regulaminu, zapoznanie z harmonogramem oraz procedurą składania wniosków.

- Pragniemy jednocześnie poznać Państwa opinię dotyczącą przygotowanych dokumentów oraz zaprosić do wspólnego działania na rzecz promocji idei na osiedlach naszego miasta – napisała w zaproszeniu do mieszkańców Zastępca Prezydenta Miasta Ewa Witkowska.

Przypomnijmy, że dzięki wdrożeniu Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, każdy mieszkaniec będzie mógł zdecydować o wydaniu części środków z budżetu na wybrany przez siebie projekt, zmieniający najbliższe otoczenie.

W pierwszej edycji możemy zdecydować o przeznaczeniu 720 tysięcy złotych, które zostały podzielone na poszczególne osiedla. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.bo.inowroclaw.pl.

 

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement