Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Lokatorzy dostali dziś klucze do nowego bloku socjalnego

  • 9.08.2017, 13:10
  • A.M., UM
Lokatorzy dostali dziś klucze do nowego bloku socjalnego
Ma szesnaście małych, ale przytulnych mieszkań i jest czwartym takim obiektem na Rąbinie. Mowa o bloku socjalnym przy ul. Wojska Polskiego, do którego dziś klucze otrzymali bardzo zadowoleni inowrocławianie.

W lipcu Miasto zakończyło budowę bloku socjalnego przy ulicy Wojska Polskiego 46 C. W nowo powstałym budynku znajduje się 16 mieszkań socjalnych - osiem o powierzchni 29,51 m kw. i tyle samo mających powierzchnię 36,51 m kw.

Dziś w siedzibie Inowrocławskiej Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odbyło się spotkanie przyszłych lokatorów budynku z Zastępcą Prezydenta Miasta Wojciechem Piniewskim, naczelniczką Wydziału Gospodarki Lokalowej Alicją Sobczak oraz członkiem zarządu IGKiM Markiem Gerusem.

W trakcie spotkania omówiono, między innymi, zasady użytkowania budynku oraz obowiązki mieszkańców.

- Kilka dni wcześniej lokatorzy mieli możliwość obejrzenia mieszkań, które bardzo się im podobały. Rodziny zwracały uwagę na standard wykonania, dogodne położenie oraz niskie koszty utrzymania lokali – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Wojciech Piniewski.

Lokatorzy trzech postawionych wcześniej budynków przy ul. Wojska Polskiego są ciekawi nowych sąsiadów.

- Mieszkania są może małe, ale bardzo przytulne. Jest ciepło i bardzo dobrze się tutaj mieszka – mówi pani Janina, która mieszka tam od półtora roku.

Dzięki zakończonej właśnie inwestycji Miasto wspomogło 16 inowrocławskich rodzin w uzyskaniu mieszkania.

Wartość inwestycji wyniosła 1.259.096,04 zł, z czego część stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego wynoszące 380 tys. zł.

A.M., UM
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement