Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Uwaga przejazd kolejowy! Myśl co robisz!

  • 11.08.2017, 11:40
  • A.M.,KPP
Uwaga przejazd kolejowy! Myśl co robisz!
Inowrocławska Policja systematycznie otrzymuje nagrania z kamer umieszczonych w rejonie przejazdów kolejowych. To, jak zachowują się uczestnicy ruchu często zatrważa, ale też rodzi dla nich konsekwencje. Stąd apel Policji o rozsądek!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu otrzymują często materiał do oceny, pochodzący z kamer kolejowych. Widać na nich negatywne zachowania uczestników ruchu drogowego, podczas przekraczania strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Najczęściej wykroczenia ze strony kierowców pojazdów polegają na braku reakcji na znak STOP. Zdarzają się też inne przypadki takie jak: podejmowanie niebezpiecznych prób przejechania pod zamykającymi się rogatkami, a nawet jazda między nimi slalomem.  Wiąże się to także z uszkodzeniami rogatek czy półrogatek. W niewłaściwy również sposób postępują piesi i rowerzyści bagatelizując swoje zdrowie i życie.

Stąd apel Policji o zachowywanie się w tych miejscach zgodnie z prawem i odpowiedzialnie. Osoby postępujące inaczej, narażają się na kolizję z pociągiem i w konsekwencji śmierć. W każdym przypadku ustalenia autora negatywnych zachowań policjanci będą bardzo konsekwentni i stanowczy, co do stosowanych represji. 

A.M.,KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement