Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Nie posłuchał zaleceń policjanta

  • 11.08.2017, 12:30
  • A.M.,KPP
Nie posłuchał zaleceń policjanta
Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, w czasie wolnym od służby, zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna jechał wężykiem, bo miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj (10.08) około godz. 20.00 policjant komendy miejskiej w Bydgoszczy, w czasie wolnym od służby, robił sobie trening rowerowy, jadąc przez gminę Inowrocław. W rejonie miejscowości Batkowo zauważył leżącego na poboczu mężczyznę wraz z rowerem. Pomógł mu wstać, a gdy wyczuł od niego alkohol, poinstruował cyklistę, by ten dalej szedł pieszo, o czym mężczyzna zapewnił. Gdy jednak policjant, po pewnym czasie jechał z powrotem zauważył, że ten sam rowerzysta jedzie drogą „wężykiem” od krawędzi do krawędzi jezdni. Wówczas zawiadomił o tej sytuacji inowrocławską policję i zatrzymał cyklistę.

Patrol, który podjął interwencję, u 43-letniego mężczyzny sprawdził stan trzeźwości. Miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkańca powiatu żnińskiego policjanci przekazali pod opiekę członka rodziny. Teraz mężczyzna będzie musiał ponieść konsekwencje kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem wykroczeń grozi mu kara aresztu albo grzywna - informuje asp. szt. Izabella Drobniecka.

A.M.,KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement