Sobota, 21.10.2017, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Groził i zastraszał, uprzykrzał życie sąsiadom, teraz trafił za kraty

  • 11.08.2017, 12:43
  • A.M.,KPP
Groził i zastraszał, uprzykrzał życie sąsiadom, teraz trafił za kraty
Kryminalni z Inowrocławia zebrali materiał dowodowy dotyczący zachowań 69-letniego mieszkańca miasta. Zastraszał on swoich sąsiadów, wyzywał, a nawet groził siekierą. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dwa dni temu (09.08) mieszkaniec Inowrocławia powiadomił Policję o tym, że jego sąsiad, bez powodu, ruszył na niego z siekierą, gonił i groził, że go zabije. Mieszkańcowi udało się uciec. Podczas ustaleń mundurowi zebrali informacje, że 69-letni agresor od pewnego czasu uprzykrzał życie mieszkającej po sąsiedzku rodzinie. Zdarzało się wcześniej, że będąc pod wpływem alkoholu awanturował się, dlatego sąsiedzi wzywali interwencje. „Wizyty” policjantów studziły jego emocje, jednak na krótko. W chwili, gdy kryminalni przyjmowali zawiadomienie o przestępstwie od sąsiada, Policja została powiadomiona o kolejnym agresywnym zachowaniu napastnika. Środowa (09.08) interwencja zakończyła się zatrzymaniem 69-latka w policyjnym areszcie.

Kryminalni przeanalizowali materiał dowodowy zebrany w tej sprawie. Ustalili, że agresor działał w warunkach recydywy, bo dopuścił się kolejnego przestępstwa w ciągu 5 lat od chwili, gdy był już uprzednio karany za podobne przestępstwo i siedział jakiś czas w więzieniu. Na tej podstawie wczoraj (10.08) mężczyzna usłyszał zarzut gróźb karalnych w warunkach recydywy. Policjanci wystąpili do oskarżyciela z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Dziś (11.08) podejrzany został doprowadzony do oskarżyciela i sądu. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

 

A.M.,KPP
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Advertisement