Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

Rowerowy Inowrocław ponownie wyróżniony

  • 31.08.2017, 16:46
  • A.M., InLOT
Rowerowy Inowrocław ponownie wyróżniony
Nowe odcinki ścieżek rowerowych, miejsca postojowe, oznakowanie tras rekreacyjnych, nowo otwarte wypożyczalnie rowerów, imprezy dedykowane miłośnikom dwóch kółek organizowane w Inowrocławiu – to wszystko składa się na wyróżnienie, które nasze miasto otrzymało w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”.

Komisja konkursowa VI edycji ogólnopolskiego konkursu „Gmina przyjazna rowerzystom” organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznała naszemu miastu wyróżnienie w kategorii gminy miejskie od 30 do 100 tys. mieszkańców.

 

- Inowrocław po raz kolejny pojawia się na arenie ogólnopolskiej. Ponownie udowadniamy, że nasze miasto nie tylko posiada piękne uzdrowisko, ale także jest świetnie przygotowane na turystykę rowerową, której popularność z roku na rok rośnie. W Inowrocławiu gościmy  grupy miłośników dwóch kółek z całego kraju – mówi Adriana Herrmann, dyrektor biura Inowrocławskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

 

Oprócz oficjalnego wyróżnienia, nagrodą będzie promocja Inowrocławia podczas VIII Międzynarodowych Targów Rowerowych Kielce Bike-Expo na specjalnie przygotowanym stoisku Rowerem przez Polskę. Wręczenie certyfikatów i wyróżnień odbędzie się 21 września podczas Uroczystej Gali targów rowerowych.

- Warto wspomnieć, że Inowrocław w 2016 roku również otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom”. Cały czas walczymy o certyfikat – dodaje Adriana Herrmann.

 

W jury konkursu zasiedli:

1. Ministerstwo Sportu i Turystyki - Katarzyna Podhorodecka

2. Polska Organizacja Turystyczna – Wojciech Norkowski

3. Związek Powiatów Polskich – Rudolf Borusewicz

4. TrybEco S.A – Jakub Koźba

5. Regatta Polska – Kamila Gruszka

6. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze - Jolanta Śledzińska

 

A.M., InLOT

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rixe
rixe 3.09.2017, 12:04
Gmina Przyjazna Rowerzystom i Inowrocław coś jak kwiatek do kożucha

Pozostałe

Advertisement